TAK BYŁO: JASIENICA

PODSUMOWANIE: LOTTO POLAND BIKE MARATHON CZWARTY RAZ Z RZĘDU ZAWITAŁ DO JASIENICY KOŁO OSTROWI MAZOWIECKIEJ.

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Wpowiecie ostrowskim odbył się dziesiąty etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Żar lejący się z nieba w środku lata nie okazał się przeszkodą. W zawodach wzięło ponad pół tysiąca miłośników jazdy na rowerach górskich. Tradycyjnie w powiecie ostrowskim dominował „puszczański” klimat. Trasa prowadziła przez malownicze dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej.

MAX

Na dystansie MAX (60 km) po zaciętym finiszu zwyciężył, trzeci raz w tym sezonie, Adrian Jusiński ( TRW Cloudware Team), przed Adrianem Kucharkiem ( Whistle Ziemia Brzeska) i Arkadiuszem Jusińskim (Renault Team). Wśród kobiet pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon wygrała Elżbieta Tyszkiewicz z Gdańska, która wyprzedziła Martę Szałaj (Polonia Warszawa MTB) i Magdalenę Fejfer ( Trybik Northwave Team).

MINI

Pasjonujący finisz zdecydował także o losach rywalizacji na trasie MINI (30 km). Najszybszy, pierwszy raz w obecnym sezonie, okazał się Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), wyprzedzając Pawła Piętę (Rafako MTB Team) i Mirosława Kowalskiego (Retro Rowery Duda Team). W gronie kobiet również swoje pierwsze zwycięstwo odniosła Izabela Żeszczyńska (Dirty40), która finiszowała przed Katarzyną Gregorowicz (Olsh Paramedyk) i Katarzyną Różycką (Rozycky Team). Te trzy zawodniczki tydzień wcześniej w Otwocku sięgnęły po Drużynowe Mistrzostwo Polski MTB Amatorów, jadąc w zespole Hell’s Angels. Czwarta z mistrzowskiej ekipy Katarzyna Skura (Kolarski. eu Team) w Jasienicy była szósta.

FAN

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Mikołaj Nowacki, przed Kamilem Lachem i Maciejem Petryszynem (wszyscy trzej z UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Weronika Wojciechowska (TRW Cloudware Team), przed Aleksandrą Lach (UKK Huragan Wołomin) i Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team). W Mini Crossie w po- bliżu Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO

W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Renault Team i Trybik Northwave Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Gregorowiczami i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie utrzymali Daniel Pepla (Renault Team) i Katarzyna Różycka (Rozycky Team).

WSPÓŁPRACA

X etap LOTTO Poland Bike Marathon w Jasienicy został zorganizowany przy współpracy ze Starostwem Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, a starterem honorowym wyścigów był starosta ostrowski Zbigniew Kamiński.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.