DEBIUT W MARKACH W ŚRODKU LATA

PODSUMOWANIE: KOLOROWY PELETON POLAND BIKE PO RAZ PIERWSZY W HISTORII ZAWITAŁ DO PODWARSZAWSKICH MAREK

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - MEMORIALKROLAKA.PL -

Tobył świetny debiut! Ta miejscowość, niemal przylegająca do stolicy, była areną jedenastego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja, jak na środek upalnego lata, okazała się znakomita. Na starcie stawiło się około 650 amatorów MTB. Gościem specjalnym LOTTO Poland Bike Marathon był Krystian Herba. Trzykrotny rekordzista Guinnessa skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie. Jego niezwykle efektowny pokaz rowerowego trialu w Miasteczku Poland Bike w Markach wzbudził olbrzymie zainteresowanie i był prawdziwą atrakcją.

MAX

Na dystansie MAX (57 km) zwyciężył, drugi raz w tym sezonie, Ernest Kurowski (Olsh Paramedyk), przed Adrianem Jusińskim (TRW Cloudware Team) i Arturem Mioduszewskim (Trezado BikeTires.pl). Wśród kobiet, także drugie zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon, odniosła Marta Bazańska (ProCycling.pl), która wyprzedziła Magdalenę Fejfer (Trybik Northwave Team) i Martę Szałaj (Polonia Warszawa MTB).

MINI

Trasę MINI (31 km) pierwszy raz w tym sezonie najszybciej pokonał Dawid Janecki z Tomaszowa Mazowieckiego. Za nim finiszowali Patryk Białek (SK Bank Team) i Błażej Hańderek (Maro Sport MTB Team). W gronie kobiet już szósty raz w tym roku ze zwycięstwa cieszyła się Katarzyna Różycka (Rozycky Team), wyprzedzając Katarzynę Skurę (Kolarski.eu Team) i Joannę Kur (Prolog Jabłonna).

FAN

Na trasie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Marek w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Dawid Skwarka (Brzeziny MTB Team), przed Patrykiem Dmochem (Prolog Jabłonna) i Kamilem Lachem (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team) i Katarzyną Praszczałek (Algorytm Dynamik). W Mini Crossie na terenie Mia- steczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO

W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Trybik Northwave Team i Renault Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Marcinkiewiczowie, przed Sienkiewiczami i Gregorowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie utrzymali Daniel Pepla (Renault Team) i Katarzyna Różycka (Rozycky Team).

WSPÓŁPRACA

XI etap LOTTO Poland Bike Marathon został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, a burmistrz Marek Jacek Orych był starterem honorowym wyścigów i uczestnikiem rywalizacji na trasie MINI.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.