72. TOUR DE POLOGNE W SKRÓCIE

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - MEMORIALKROLAKA.PL -

Tour de Pologne 2015 już za nami. 7 emocjonujących etapów rozegranych na etapie całej Polski w dniach 2 – 8 sierpnia było nie mniej gorących, niż panujące temperatury.

WALKA DO KOŃCA

Zwycięzcą został Jon Izaguirre Insausti (Movistar Team), który ukończył wyścig z łącznym czasem 26:04:38. Na drugiej pozycji znalazł się Bart de Clercq (Lotto – Soudal) z czasem 26:04:40. Trzecie miejsce zajął Ben Hermans (BMC Racing Team) z czasem 26:04:41.

POLAKÓW NIE BRAKŁO

Na Tour de Pologne nie brakło również Polaków. Tomasz MARCZYŃSKI (Reprezentacja Polski) zajął 22. miejsce z czasem 26:16:13, 27. miejsce zajął Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), 51. pozycję zajął Mi- chał Gołaś (Etixx - Quick Step), na miejscu 53. znalazł się Paweł Poljanski ( Tinkoff – Saxo), na 57. Przemysław Niemiec (Lampre – Merida), 61. był Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice). Na dalszych pozycjach znaleźli się Paweł Franczak (75 miejsce, Reprezentacja Polski), Kamil Zieliński (77 m., Reprezentacja Polski), Adam Stachowiak (80 m., Reprezentacja Polski), Dariusz Batek (82m, Reprezentacja Polski), Maciej Bodnar (85m., Tinkoff – Saxo), Kamil Gradek (87 m., Reprezentacja Polski), Marcin Białobłocki(102 m., Reprezentacja Polski).

ETAPY

Zawodnicy ścigali się na 7 odcinkach: Warszawa – Warszawa (122 km), Częstochowa - Dąbrowa Górnicza (146 km), Zawiercie – Katowice (166 km), Jaworzno - Nowy Sącz (220 km), Nowy Sącz – Zakopane (223 km), BUKOVINA Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska (174 km), Kraków – Kraków (25 km).

WYGRANI

Najlepszym Góralem Tauron 72. Tour de Pologne został Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), Najaktywniejszym Zawodnikiem Lotto Kamil Gradek (Reprezentacja Polski), a Najlepszym Sprinterem Lang Team Marcel Kittel (Giant Alpecin).