PORA NA DEBIUT POLAND BIKE W NOWINACH

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

LOTTO Poland Bike Marathon wraca na ziemię świętokrzyską. W sobotę 12 września w gminie Sitkówka-Nowiny koło Kielc odbędzie się trzynasty spośród 16 tegorocznych etapów cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. To będzie absolutny debiut. Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon zawita do gminy Sitkówka-Nowiny pierwszy raz w swojej historii. Kolorowe Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się na Placu Festynowym, przy ul. Perłowej w Nowinach. To będzie zarazem drugi etap zaliczany do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska” w ramach LOTTO Poland Bike Marathon.

KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA

- Z wielką radością wracamy w Góry Świętokrzyskie - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Tym razem czeka nas prawdziwy debiut na wymagającej i technicznej trasie w gminie Sitkówka-Nowiny. Należy pamiętać, że na trzech etapach w województwie świętokrzyskim ( Wąchock, Sitkówka-Nowiny, Kielce), zaliczanych do „Korony Świętokrzyskiej”, obowiązuje zwiększona punktacja do klasyfikacji generalnej LOTTO Poland Bike Marathon. Wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask. Zapraszam całe ro- dziny w sobotę 12 września do gminy Sitkówka-Nowiny!

DYSTANSE

Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (25 km) oraz FAN (7 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa gminy Sitkówka-Nowiny w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

WSPÓŁPRACA

XIII etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 organizowany jest we współpracy z Urzędem Gminy Sitkówka-Nowiny. Honorowy patronat – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

TO BĘDZIE TEŻ DRUGI ETAP KLASYFIKACJI GÓRSKIEJ „KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA”

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.