TAK BYŁO: KRÓLAK

PODSUMOWANIE: MEMORIAŁ KRÓLAKA PONOWNIE OKAZAŁ SIĘ PRAWDZIWYM ŚWIĘTEM KOLARSTWA.

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Tojuż kolarska tradycja. VI Memoriał Stanisława Królaka, od trzech lat organizowany w sercu Warszawy na Starym Mieście, ponownie okazał się prawdziwym świętem kolarstwa. Ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników dopingowały na trasie gigantyczne tłumy kibiców, w tym m.in. Ewa Królak-Bończak, córka Stanisława Królaka, warszawiaka, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Na warszawskie Krakowskie Przedmieście zawitały też gwiazdy kolarstwa sprzed lat, m.in. Marian Więckowski, Eligiusz Grabowski i Lechosław Michalak. Imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, m.in. Warszawski Kiermasz Rowerowy i Miasteczko Ruchu Drogowego Rowerowego, stworzone przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, organizatora zawodów.

MEMORIAŁ DLA KAŻDEGO

- Każdy mógł wystartować i znaleźć coś dla siebie – mówił organizator i pomysłodawca Memoriału Królaka Grzegorz Wajs. – Dzieci miały doskonałą zabawę na dwóch kółkach, młodzież i dorośli - okazję do sprawdzenia się na niezwykle atrakcyjnej trasie w centrum Warszawy, a zawodowcy zgodnie z oczekiwaniami stworzyli niesamowite widowisko. Bardzo dziękuję władzom Warszawy. Urząd m.st. Warszawy oraz stołeczne Biuro Sportu i Rekreacji już od trzech lat wspierają Memoriał Stanisława Królaka. Szczególne podziękowania należą się też Zarządowi Dróg Miejskich w Warszawie, który również od trzech lat wspólnie z Fundacją Sport organizuje to kolarskie święto na stołecznych ulicach.

GRADEK ZWYCIĘZCĄ, ZIELIŃSKI MISTRZEM POLSKI

VI Memoriał Stanisława Królaka, ze startem i metą przy Krakowskim Przedmieściu, miał znakomitą, międzynarodową obsadę i jednocześnie rangę finału II Kolarskich Mistrzostw Polski w Kryterium. Wyścig główny z rekordowym udziałem blisko 100 kolarzy grup zawodowych w kategorii elita był rozegrany na dystansie 45 km (15 rund po 3 km). Jego zwycięzcą w pięknym stylu został Kamil Gradek (ActiveJet Team), który jako pierwszy kolarz w historii Memoriału Królaka sięgnął drugi raz po prestiżową „Pompkę Królaka”. Jeden z bohaterów tegorocznego Tour de Pologne w warszawskim kryterium wyprzedził Łukasza Owsiana i Jarosława Marycza (obaj z CCC Sprandi Polkowice). Oprócz nagród finansowych (ponad 7000 zł) były też dodatkowe. Marycz wygrał rower szosowy, zwyciężając na Premii OLSH, a Owsian zdobył „Kostkę Bednarskiej”, najlepiej punktując na premiach górskich, zlokalizowanych na szczycie ul. Bednarskiej. W klasyfikacji generalnej II Mistrzostw Polski w Kryterium zwyciężył Kamil Zieliński (Domin Sport), przed Andrzejem Bartkiewiczem ( Whistle Eskom Ziemia Brzeska) i Tobiaszem Pawlakiem (Domin Sport).

WSPÓŁPRACA

VI Kolarski Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie – finał II Mistrzostw Polski w Kryterium został zorganizowany przez Fundację Sport i Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Strażą Miejską w Warszawie, Państwową Strażą Pożarną, Polskim Związkiem Kolarskim oraz Poland Bike.

PONAD PÓŁ TYSIĄCA KOLARZY DOPINGOWAŁY NA TRASIE TŁUMY KIBICÓW

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.