DEBIUT W SITKÓWCE-NOWINACH

PODSUMOWANIE: LOTTO POLAND BIKE MARATHON PIERWSZY RAZ W SITKÓWCE-NOWINACH

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, ponownie odwiedził województwo świętokrzyskie i po raz pierwszy w historii zawitał do gminy Sitkówka-Nowiny. Debiut okazał się niezwykle udany. W trzynastym etapie tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon rywalizowało 550 amatorów na rowerach górskich. To był jednocześnie drugi etap zaliczany do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska”.

GÓRY I SZALONE ZJAZDY

Położona tuż obok Kielc gmina Sitkówka-Nowiny była areną jednego z najtrudniejszych etapów LOTTO Poland Bike Marathon 2015. W tym sezonie porównywalny odbył się już w Wąchocku,

BYŁY „PRAWDZIWE” GÓRY, MOZOLNE WSPINACZKI I SZALONE ZJAZDY

a 26 września z równie atrakcyjną trasą amatorzy mtb zmierzą się w Kielcach podczas finału „Korony Świętokrzyskiej”. W Sitkówce-Nowinach były „prawdziwe” góry, mozolne wspinaczki, szalone zjazdy i bardzo techniczne „single”. Istny raj dla miłośników kolarstwa górskiego.

MAX

Na dystansie MAX (45 km) trzeci raz w tym sezonie wygrał Arkadiusz Jusiński (Renault Team), przed Piotrem Truszczyńskim (Komobike Scott) i Bartoszem Borowiczem (APS Polska Cozmobike). Wśród kobiet pierwsze zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon odniosła Anna Urban (Kettler Bike Team), która wyprzedziła Katarzynę Pakulską (TRW Cloudware Team) i Magdalenę Fejfer (Trybik Northwave Team).

MINI

Trasę MINI (26 km) również trzeci raz w tym roku najszybciej pokonał Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), wyprzedzając Pawła Piętę (Rafako MTB Team) i Pawła Kalinowskiego (Rexona MTB Team). W gronie kobiet najszybsza okazała się Anna Kamińska (Olsh Paramedyk), startująca pierwszy raz w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon. Była mistrzyni świata w jeździe rowerowej mtb na orientację finiszowała przed Katarzyną Skurą (Kolarski.eu Team) i Barbarą Kleczaj (Olsh Paramedyk).

FAN

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach gminy Sitkówka-Nowiny w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował niepokonany w tym sezonie Sebastian Żurek (Auto Mik Team), przed Michałem Lachowiczem (Warszawski Klub Kolarski) i Patrykiem Dmochem (Prolog Jabłonna). W stawce dziewcząt najszybsza była Marianna Żylik (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Lach (UKK Huragan Wołomin) i Katarzyną Praszczałek (Algorytm Dynamik). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO

W rywalizacji drużynowej zwyciężył Renault Team, przed TRW Cloudware Team i Komobike Scott. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Lachowiczami i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie utrzymali Daniel Pepla (Renault Team) i Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

WSPÓŁPRACA

XIII etap LOTTO Poland Bike Marathon został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Sitkówka-Nowiny, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Teraz peleton Poland Bike wraca na Mazowsze. Najbliższe kolarskie emocje już w niedzielę 20 września w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie, gdzie odbędzie się czternasty etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.