DEBIUT POLAND BIKE W KIELCACH

PODSUMOWANIE: LOTTO POLAND BIKE MARATHON TRZECI RAZ W TYM ROKU ODWIEDZIŁ WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Przedostatni, piętnasty etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, był zarazem finałem klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska”. Impreza z udziałem pół tysiąca miłośników MTB odbyła się podczas największych w Polsce – VI Międzynarodowych Targów Rowerowych KIELCE BIKE-EXPO. W trakcie zawodów ze startem i metą na Targach Kielce rywalizowano jednocześnie w Pucharze Velux MTB Branży Budowlanej oraz w Pucharze Polski MTB Państwowej Straży Pożarnej.

TEST CHARAKTERÓW

Wyścigi na niezwykle wymagającym terenie zostały rozegrane w ekstremalnych warunkach, przy nieustannie padającym deszczu. To był prawdziwy sprawdzian charakterów kolarskich maratończyków. Na trasie LOTTO Poland Bike Marathon w Kielcach znalazły się mozolne wspinaczki, szalone zjazdy, bardzo techniczne single, ale też interwałowe fragmenty czy kamieniste odcinki. Było wszystko, co jest istotą ścigania w górach.

MAX

Na najdłuższym dystansie MAX (50 km) najszybszy okazał się Dariusz Batek ( Team Wibatech Fuji), debiutujący w LOTTO Poland Bike Marathon. To wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie górskim i srebrny medalista mistrzostw świata MTB w sztafecie. Za nim uplasowali się Piotr Truszczyński (Komobike Scott) i Dariusz Poroś (Romet Racing Team). Wśród kobiet drugie zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon odniosła Anna Urban (Kettler Bike Team), wyprzedzając Katarzynę Pakulską ( TRW Cloudware Team) i Joannę Gumieniak (Bike Atelier Team).

MINI

Na trasie MINI (27 km) znów nie było mocnych na Łukasza Góralewskiego (TRW Cloudware Team), który zwyciężył już piąty raz, a czwarty z rzędu. Tym razem finiszował przed Pawłem Szczygielskim (CRMS Auto Części) i Pawłem Piętą (Rafako MTB Team). Rywalizację kobiet w swoim debiucie w LOTTO Poland Bike Marathon wygrała Katarzyna Polakowska (Romet Racing Team), która wyprzedziła startującą w cyklu Grzegorza Wajsa również pierwszy raz Monikę Grzebi- nogę (Creon Team) oraz Barbarę Kleczaj (Olsh Paramedyk).

FAN

Na dystansie FAN (10 km) uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów ścigali się w otwartych mistrzostwach Kielc w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Patryk Dmoch (Pro- log Jabłonna), przed Michałem Pietrasem z Puław i Marcelem Kajzerem (Świat Rowerów Racing Team). W gronie dziewcząt triumfowała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), wyprzedzając Katarzynę Górniak (Inter Cars MTB Team) i Martę Rusek z Warszawy. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO

W rywalizacji drużynowej zwyciężył Renault Team, przed TRW Cloudware Team i Absolute Bike Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Marcinkiewiczami i Michalczykami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie utrzymali Daniel Pepla (Renault Team) i Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA

Klasyfikację górską „Korona Świętokrzyska”, debiutującą w LOTTO Poland Bike Marathon i obejmującą trzy etapy w województwie świętokrzyskim (Wąchock, Sitkówka-Nowiny i Kielce) wygrali: na dystansie MAX - Piotr Truszczyński (Komobike Scott) i Anna Urban (Kettler Bike Team), na MINI - Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team) i Barbara Kleczaj (Olsh Paramedyk), a na FAN – Sebastian Żurek (Auto Mik Team) i Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin).

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon 2015 w Kielcach został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym i Targami Kielce. Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

NA TRASIE ZNALAZŁY SIĘ MOZOLNE WSPINACZKI, SZALONE ZJAZDY, BARDZO TECHNICZNE SINGLE, ALE TEŻ INTERWAŁOWE FRAGMENTY CZY KAMIENISTE ODCINKI

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.