PUSZCZA KOZIENICKA CZEKA!

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Szósty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, odbędzie się w sobotę 28 maja w Kozienicach. To miejscowość oddalona na południe od Warszawy o 85 km i od Radomia o 35 km.

SZLAKAMI PUSZCZY

Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza trasa przebiegająca ścieżkami i szlakami Puszczy Kozienickiej. Kolarskie Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.

FINISZ JAK NA WYŚCIGU POKOJU

- Wracamy na teren wymarzony dla amatorów MTB - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Trasa w Kozienicach jest zróżnicowana, pełna technicznych odcinków wytyczonych na pagórkowatym, pofałdowanym terenie. 400-me- trowy finisz przed metą, niczym na legendarnym Wyścigu Pokoju, będzie znajdował się na tartanowej bieżni kameralnego stadionu w Kozienicach. Każdy może wystartować. Bez względu na wiek. Zapraszam wszystkich sympatyków jazdy na rowerze do Kozienic.

DYSTANSE

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (65 km), MINI (35 km) oraz FAN (6 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Kozienic w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon w Kozienicach organizowany jest we współpracy z Urzędem Miejskim w Kozienicach, Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.