TO BYŁA WYMARZONA MAJÓWKA!

PODSUMOWANIE: 900 KOLARZY W LEGIONOWIE. „LEGIONOWO PORUSZA!” I TO JAK!

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Oficjalne, legionowskie hasło ponownie idealnie oddało klimat LOTTO Poland Bike Marathon. Tłum miłośników dwóch kółek zawitał do Legionowa. Na starcie trzeciego w tym roku etapu cyklu wyścigów, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, stanęło aż 900 amatorów jazdy na rowerach górskich. Była też prawdziwa gwiazda kolarstwa sprzed lat. Na LOTTO Poland Bike Marathon do Legionowa przyjechał Sławomir Barul. Prekursor MTB w Polsce i olimpijczyk z Atlanty udowodnił, że nadal jest w mistrzowskiej formie. 52-letni Barul nie dał szans rówieśnikom, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

BYŁO TECHNICZNIE

Legionowo już siódmy raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike. Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w Legionowskich Lasach było wszystko. Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, malowniczych ścieżek i widoki zapierające dech w piersiach. Jednym słowem - prawdziwy raj dla rowerowych maratończyków. Lepszej „kolarskiej majówki” nie można było sobie wymarzyć!

MAX

Na najdłuższym dystansie MAX (66 km) zwyciężył Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), przed Łukaszem Góralewskim i Bartoszem Grędzińskim (obaj z TRW Cloudware Team). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska (Trezado Biketires.pl), wyprzedzając Annę Urban (TRW Cloudware Team) i Adriannę Stępniewską z Opoczna.

MINI

Trasę MINI (34 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (Red InGO MTB Team), finiszując przed Piotrem Abramczykiem (Warszawski Klub Kolarski) i Grzegorzem Marcinkiewiczem (Świat Rowerów Racing Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Justyna Zawistowska (Retro Rowery Duda Team), która wyprzedziła Justynę Tarnowską (Wiązowna) i Dorotę Czajkowską z Mysiadła.

FAN

Na dystansie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Legionowa w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Olaf Kobus (Warszawski Klub Kolarski), przed Mikołajem Łukasikiem (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski) i Janem Żegotą (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Weronika Jankowska z Sulejówka, wyprzedzając Dominikę Wiśniewską (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Weronikę Wojciechowską (TRW Cloudware Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO

W rywalizacji drużynowej w Legionowie triumfował TRW Cloudware Team, przed Wola Bike Orbea Team i Mybike.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Góralewscy, przed Sienkiewiczami i Widuchami. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzi Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), a w gronie kobiet liderką jest Dorota Czajkowska (Mysiadło).

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Areną Legionowo, Powiatem Legionowskim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.