1000 KOLARZY W RADZYMINIE!

PODSUMOWANIE: PRZEZ MIASTO „CUDU NAD WISŁĄ” PRZESZŁA ROWEROWA FALA

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

o był prawdziwa „kolarska bitwa” z udziałem tysiąca miłośników „dwóch kółek”! Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, ponownie zawitał do Radzymina, czyli miasta „Cudu nad Wisłą”. Frekwencja fenomenalna. W czwartym etapie tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon wystartowało aż 1000 amatorów na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znalazło się, tak jak przed rokiem, przy Zespole Szkół im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej.

TRASA ZRÓŻNICOWANA

Na LOTTO Poland Bike Marathon kolejny raz przyjechał Sławomir Barul. Prekursor MTB w Polsce i uczestnik igrzysk olimpijskich (Atlanta 1996) udowodnił, że nadal jest w mistrzowskiej formie. Jeżdżący w barwach Niewiadów Boro Team, 52-letni Barul, nie dał szans rówieśnikom, zajmując w Radzyminie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i doskonałe 15 w klasyfikacji open. Trasa wytyczona przez ekipę Poland Bike była niezwykle zróżnicowana. Przebiegała w „widłach” Bugu i Narwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin - Rynia - Białobrzegi - Radzymin, naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów.

MAX

Na dystansie MAX (48 km) zwyciężył Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), przed Mariuszem Marszałkiem (Trybik Northwave Team) i Kamilem Kuszmidrem (TRW Cloudware Team). Wśród kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Adriannę Stępniewską z Opoczna i Barbarę Borowiecką (WSKG Like Bike Kenda Team).

MINI

Trasę MINI ( 26 km) najszybciej pokonał Michał Dobrzyński (Alltop Stag Team), finiszując przed Kamilem Rojkiem (TRW Cloudware Team) i Radosławem Kamińskim ( T4B Bike Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Dorota Czajkowska z Mysiadła, która wyprzedziła Izabelę Żeszczyńską (Dirty40) i Katarzynę Gregorowicz (Wola Bike Orbea Team).

FAN

Na dystansie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Radzymina w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Olaf Kobus (Warszawski Klub Kolarski), przed Julianem Kotem (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Dominikiem Gajewskim (UKS Victoria Radzymin). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Marianna Żylik (Warszawski Klub Kolarski), wyprzedzając Dominikę Wiśniewską (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Katarzynę Praszczałek (Dynamik-ART). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO I RODZINNIE

W rywalizacji drużynowej w Radzyminie triumfował TRW Cloudware Team, przed Trybik Northwave Team i Wola Bike Orbea Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Michalczykowie, przed Żeszczyńskimi i Gregorowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzi Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), a w gronie kobiet liderką jest Dorota Czajkowska (Mysiadło).

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.