SPRINTEM PRZEZ URSZULIN

KOLARSKI PELETON LOTTO POLAND BIKE MARATHON, PROWADZONY PRZEZ GRZEGORZA WAJSA, ZAWITAŁ NA LUBELSZCZYZNĘ

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Siódmy etap tegorocznego cyklu z udziałem 400 amatorów na rowerach górskich został zorganizowany w Urszulinie w powiecie włodawskim. To serce Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Przepiękna lokalizacja w otoczeniu jezior i dziewiczej przyrody. Wymarzona na czerwcowy weekend pod hasłem „Polesie Aktywnie” - Rodzinny Weekend Rowerowy i Biegowy. Najpierw w Urszulinie odbył się LOTTO Poland Bike Marathon, a dzień później - 24. Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne.

MAX

Miłośnicy „dwóch kółek” mieli dwa dystanse do wyboru. Na trasie MAX (52 km) nie było mocnych na kolarzy TRW Cloudware Team. Zwyciężył Łukasz Góralewski, przed Adrianem Jusińskim i Bartoszem Grędzińskim (wszyscy trzej z TRW Cloudware Team). Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team), wyprzedzając Urszulę Luboińską (Trezado Biketires.pl) i Annę Urban (TRW Cloudware Team). Dla Góralewskiego i Sikory były to drugie zwycięstwa w obecnym sezonie LOTTO Poland Bike Marathon.

MINI

Na dystansie MINI (33 km) najszybszy był Robert Sawa (Auto Mik Team Łęczna), przed Kamilem Rojkiem (TRW Cloudware Team) i Łukaszem Bieleckim (Absolute Bike Team). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Gregorowicz (Wola Bike Orbea Team), przed Małgorzatą Knapczyk (Wieliszew Heron Team) i Elżbietą Tyszkiewicz z Gdańska. Sawa i Gregorowicz wygrali pierwszy raz w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon.

FAN

Na trasie FAN (10 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach gminy Urszulin w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Jan Stryjewski z Dzierzgowa (KKS Ciechanów), przed Janem Owczarkiem (Warszawski Klub Kolarski) i Antonim Kidą (Opty Grodzisk Mazowiecki). Rywalizację dziewcząt wygrała Dominika Wiśniewska (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), przed Martą Rusek z Warszawy i Mają Cieślą (Warszawski Klub Kolarski). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO I RODZINNIE

W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Wola Bike Team i New Age Fitness - SklepRowerowy. pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Gregorowiczowie, przed rodzinami Szyszko i Rusek. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzi nadal Łukasz Góralewski ( TRW Cloudware Team), a w gronie kobiet nową liderką została Joanna Sobczuk ( Wodociągi Warszawskie). LOTTO Poland Bike Marathon w Urszulinie został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Urszulin.

KIA PÓŁMARATON POLESKI

Rozgrywane dzień później w Urszulinie 24. Biegi Ekologiczne zgromadziły na starcie około 400 osób. Najpierw odbyły się biegi przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Potem biegi na 5 i 10 km. Na koniec 1. KIA Półmaraton Poleski. Trasę liczącą 21 km najszybciej pokonali Andrzej Starżyński ( Chemik Elektrownia Puławy) i Tatiana Biełovol z ukraińskiego Kowla. W klasyfikacji 1. Duathlonu o Puchar Wójta Gminy Urszulin zwyciężyli Wojciech Mróz ( Chełmska Grupa Triathlonu) i Zuzanna Załoga ( Be Alive).

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.