LOTTO POLAND BIKE MARATHON ZNÓW POB

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Ósmy sezon wyścigów amatorów na rowerach górskich miał rekordową frekwencję, a charakterystyczny, okrągły numer startowy (jedyny taki w Polsce) stał się znakiem mocno rozpoznawalnym. LOTTO Poland Bike Marathon to cykl z największych potencjałem. Najmocniejszy na Mazowszu i w pobliżu Warszawy.

MAZOWSZE Z KORONĄ

Kolorowy peleton rowerowych maratończyków w roku 2016 kolejny raz zawitał do Otwocka, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Radzymina, Nadarzyna, Kozienic, Urszulina, Góry Kalwarii, Płocka, Sitkówki-Nowin, Wąchocka, Stężycy, Marek, Konstancina- Jeziorny i warszawskiego Wawra. W minionym sezonie rywalizowano też w „ Koronie Świętokrzyskiej”, czyli klasyfikacji górskiej LOTTO Poland Bike Marathon. Niesamowity skok popularności zanotował oficjalny profil Poland Bike na facebooku, gdzie liczba fanów LOTTO Poland Bike Marathon w błyskawicznym tempie przekroczyła 12 tysięcy. Pod tym względem jest to absolutna czołówka sportowa w skali ogólnopolskiej.

BOGATY KALENDARZ

Poland Bike to nie tylko maratony MTB. Tradycyjnie w kalendarzu imprez organizowanych przez Poland Bike i Fundację Sport znalazły się też Warszawski Triathlon Zimowy, Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów, Mistrzostwa Polski Amatorów MTB w Jeździe Parami, Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji oraz Memoriał Stanisława Królaka na Trakcie Królewskim w centrum Warszawy, który miał rangę Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Kolarski sezon zakończył się podczas zawodów Poland Bike XC, organizowa- nych na warszawskim Ursynowie i w Konstancinie-Jeziornie, a kolarski rok 2016 zwieńczył Sylwestrowy Poland Bike w Otwocku.

MISS POLAND BIKE

Tradycyjna akcja Poland Bike. Ale już bez rowerów. „Podsumowanie Sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2016” – spotkanie pod takim hasłem odbyło się w warszawskiej Restauracji „Volley Bajka”. Była to wieczorna, kameralna impreza dla kolarzy, z udziałem organizatorów cyklu. W części oficjalnej spotkania zostały rozstrzygnięte m.in. dwa konkursy. Trasą Poland Bike 2016 został uznany warszawski Wawer, a plebiscyt na Miss Poland Bike 2016 wygrała Agnieszka Gabrysz. Później dominowała już zabawa przy muzyce, a kolarze kolejny raz udowodnili, że w tańcu na parkiecie radzą sobie równie dobrze, jak na rowerach.

CO W ROKU 2017?

Nowością będzie cykl Zimowy

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.