TELEFON PRZYDATNY RÓWNIEŻ ZIMĄ

KONTYNUACJA ZE STRONY 8

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Pamiętajmy również, by poza pobraniem samej aplikacji, pobrać również mapę czy to wybranego rejonu, czy kraju! Aplikacji udostępniających bezpłatne mapy jest bez liku, warto jednak uważać, by nie naciąć się na „naciągające” aplikacje. Warto w tym celu zwrócić uwagę m.in. na komentarze pod aplikacjami.

ŚLEDZENIE ON-LINE

Warto przemyśleć instalację aplikacji, dzięki której druga osoba będzie mogła nas śledzić zdalnie, czy to przez drugi telefon, czy komputer. Coraz częściej w taką funcjonalność zaopatrzone są trackery (aplikacje rejestrujące nasz trening), zatem warto sprawdzić przed poszukiwaniami, czy już aplikacji z taką funkcjonalnością nie posiadamy w telefonie. Pamiętajmy jednak o ważnej rzeczy: ustawieniach takiej aplikacji. Im częściej łączy się z GPSem, i im częściej „wysyła” sygnał do sieci, zatem tym szybciej rozładuje baterię telefonu. Co akurat zimą ma ogromne znaczenie. Jedną z aplikacji pozwalających w wygodny i szybki sposób udostępniać swoje położenie jest aplikacja „OsMoDroid GPS Tracker”. Jest w pełni bezpłatna, nie wymaga rejestracji (po uruchomieniu śledzenia dostajemy link do www, którym możemy się podzielić z innymi), a do tego posiada rozbudowane opcje, które pozwolą dobrze zoptymalizować zużycie telefonu. Bardzo ciekawie prezentuje się również aplikacja „Real-Time GPS Tracker 2”, która działa analogicznie jak Osmodroid, wyróżnia ją jednak wygodny kreator ustawień (na bieżąco informuje o tym, jak bateriozżerna będzie aplikacja), do tego również posiada możliwość uruchomienia aplikacji przez komendę sms. Nie zapominajmy również o tym, że telefony z systemem Android i aktywny kontem Google, możemy zdalnie namierzać poprzez stronę Menedżera urządzeń Android. Do namierzenia telefonu potrzebny będzie nam login i hasło naszego konta Google. Możemy również pokusić się o instalację takich aplikacji jak „Lost Android”, czy „Where is my droid”, które zezwalają na późniejsze namierzanie telefonu.

INNE APLIKACJE WARTE UWAGI

System Android bogaty jest w aplikacje pośrednio wspierających osoby aktywne. Sklep Google Play aż kipi od mniej lub bardziej potrzebnych programów. A na jakie jeszcze warto zwrócić uwagę? Np. warte instalacji są programy z pierwszą pomocą (jedną z ciekawych aplikacji wydała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy wspólnie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy), warto również zaopatrzyć się w aplikacje ostrzegające (swoją aplikację „RSO” z ostrzeżeniami dla społeczeństwa i poradnikami wydało MSWiA), jeśli wybieramy się w rejony turystyczne warto przejrzeć sieć, czy nie zostały stworzone aplikacje stricte pod dany rejon. Jednym z przykładów jest „Twój TPN” – program dla turystów zwiedzających Tatrzański Park Narodowy, program, który poza mapami np. wyświetla komunikaty ostrzega- jące o lawinach i innych zagrożeniach. Nie zapominajmy również o tym, że bardzo szybko robi się na dworze ciemno, warto awaryjnie posiadać w telefonie aplikacje, które z lampy błyskowej tylnego aparatu (bądź z ekranu telefonu) zrobią świecącą lampkę.

NAŁADOWANE BATERIE!

I dosłownie i w przenośni. Jeśli tak, i warunki sprzyjające, to można wybrać się na trening. I nie zapominajmy, by podczas zimy szczególnie zwracać uwagę na zdrowie. Jeśli smog na dworze lub zbyt wysokie PM10, czy PM 2,5, to może warto odpuścić trening tego dnia na dworze lub wybrać się z samego rana, nim mieszkańcy zaczną palić w piecach na dobre.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.