PORADY: WARTO WIEDZIEĆ

FAQ - CZYLI PODSTAWOWE INFORMACJE PRZYDATNE PRZED STARTEM W CYKLU LOTTO POLAND BIKE

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

CZY TE ZAWODY SĄ DLA MNIE?

Tak, jak najbardziej. W zawodach może wziąć udział każdy. Twój poziom wytrenowania, czy też wiek, nie grają żadnej roli. Na linni startu mile widziani są zarówno zupełni amatorzy, traktujących jazdę na rowerze jako sposób na aktywny wypoczynek, jak i ambitne osoby wylewające hektolitry potu na codziennych treningach. Pamiętaj, wystarczy sprawny rower, kask i dobre chęci by wspólnie spędzić czas na trasach LOTTO Poland Bike Marathon.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA ZAWODY?

Aby zapisać się na zawody zarejestruj się na stronie www.bikermania.pl podając swoje dane. Jeśli posiadasz już tam konto nie musisz tego robić. Dokonaj opłaty startowej przelewem bankowym na numer konta: 66 1090 2590 0000 0001 2274 7265 wpisując w tytule wpłaty swoje imię i nazwisko oraz miejscowość w której chcesz startować. Opłaty możesz także dokonać w naszym biurze lub bezpośrednio przed zawodami w biurze zawodów.

W dniu maratonu zgłoś się do biura zawodów z podpisaną deklaracją i dowodem wpłaty. Wypełnioną deklarację możesz też wydrukować bezpośrednio ze swojego konta na Bikermanii.

CZY MUSZĘ WZIĄĆ UDZIAŁ WE WSZYSTKICH WYŚCIGACH UJĘTYCH W KALENDARZU?

Nie. To Ty decydujesz kiedy i gdzie przyłączysz się do wspólnej rywalizacji. Równie dobrze możesz wystartować tylko jeden raz w sezonie w wybranym przez Ciebie wyścigu, jak i wziąć udział we wszystkich etapach LOTTO Poland Bike Marathon.

STARTUJĘ PO RAZ PIERWSZY, CO MAM ZROBIĆ?

Startując po raz pierwszy (także po raz pierwszy w danym sezonie) należy zgłosić się do biura zawodów z wypełnionym czytelnie formularzem, a także dokonać opłat za numer startowy (20 zł) i udział w zawodach. Osoba w biurze zawodów wyda Ci numer startowy, który należy przymocować do kierownicy roweru. Teraz już możesz udać się do odpowiedniego sektora startowego i cieszyć udziałem w zawodach. Jeśli jesteś zupełnym debiutantem na trasach Poland Bike Marathon będziesz startował z ostatniego sektora startowego. Pamiętaj, że każdy startujący obowiązkowo musi posiadać kask!

JAK MOGĘ ZAPŁACIĆ ZA UDZIAŁ W ZAWODACH?

Opłatę za udział w zawodach można uiścić gotówką w naszym biurze w Warszawie, w Biurze Zawodów przed startem, a także dokonując wpłaty na nasz rachunek bankowy: 66 1090 2590 0000 0001 2274 7265

JAKA JEST WYSOKOŚĆ OPŁAT?

W sezonie 2017 opłaty startowe wynoszą: • 70 zł - opłata za start na dystansie Mini lub Max. • 60 zł - opłata za start na dystansie Mini lub Max dla członków drużyn (obowiązuje przy minimum 10 osobach startujących na danym etapie z jednego zespołu). • 30 zł - opłata za start na dystansie Mini lub Max dla osób urodzonych w latach 1948 - 1952. • 0 zł - opłata za start na dystansie Mini lub Max dla osób urodzonych w roku 1947 i starszych. • 30 zł - opłata za start na dystansie Fan. • 780 zł - pakiet startowy Full obejmujący uczestnictwo we wszystkich imprezach z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2017 na dystansach Mini lub Max. • 440 zł - pakiet startowy Half obejmujący uczestnictwo w ośmiu dowolnych imprezach z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2017 na dystansach Mini lub Max. • 380 zł - pakiet startowy Full-Fan obejmujący uczestnictwo we wszystkich imprezach z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2017 na dystansie Fan. Posiadacze pakietu Full-Fan nie muszą każdorazowo potwierdzać swojego startu w zawodach. • 190 zł - pakiet startowy Half-Fun obejmujący uczestnictwo w ośmiu dowolnych imprezach z cyklu LOTTO Poland Bike Mara- thon 2017 na dystansie Fan. • 20 zł - jednorazowa opłata bezzwrotna za wydanie kompletu numeru startowego i chipa. • 20 zł - jednorazowa opłata bezzwrotna za wydanie nowego numer startowego z chipem, w przypadku konieczności jego wymiany z winy zawodnika.

NA JAKICH DYSTANSACH ODBYWAJĄ SIĘ ZAWODY?

Zawody z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2017 odbywają się na trzech dystansach: • FAN - 5-10 km, wyścig skierowany dla młodych uczestników w wieku 7-14 lat, • MINI - 15-40 km, wyścig skierowany dla początkujących uczestników, chcących sprobować swoich sił w rywalizacji z innymi, osób rekreacyjnie jeżdzących na rowerach, a także dla zawodników lubiących szybką, intensywną jazdę na krótszych dystansach, • MAX - 40-70 km, wyścig skierowany dla osób troche lepiej wytrenowanych, lubiących spędzać dużo czasu na rowerowym siodełku.

W przypadku wyścigów MINI i MAX, dystans wybierasz w trakcie jazdy, na rozjeździe obu tras. Nie ma potrzeby wcześniejszego deklarowania wybranego dystansu.

Dodatkowo dla najmłodszych uczestników w wieku 2-4 i 5-6 lat na terenie miasteczka Poland Bike czeka sportowa rywalizacja na dystansach 100-200 metrów i 200-400 metrów.

ZAPŁACIŁEM ZA UDZIAŁ, MAM NUMER STARTOWY, CZY MUSZĘ POTWIERDZAĆ GDZIEŚ JESZCZE SWÓJ UDZIAŁ W ZAWODACH?

Jeśli dokonałeś opłaty i masz już numer startowy nie musisz dodatkowo potwierdzać swojego udziału w zawodach. Pamiętaj jednak, aby mieć przy sobie na wszelki wypadek dowód wpłaty.

JAK PRAWIDŁOWO ZAMONTOWAĆ NUMER STARTOWY?

Numer startowy należy przymocować do kierownicy w sposób uniemożliwiający bezpośredni kontakt chipa (pomarańczowa naklejka na odwrocie numeru) z metalowymi elementami roweru.

Z KTÓREGO SEKTORA BĘDĘ STARTOWAŁ?

Jeśli startowałeś już w naszych zawodach na pewno masz przydzielony sektor na podstawie osiąganych wyników. Swój sektor startowy znajdziesz na stronie http://www.bikermania.pl/sektory-startowe/. Jeśli nie brałeś jeszcze udziału w naszych zawodach, swój pierwszy start rozpoczynasz z sektora 10.

CO ZROBIĆ JEŚLI PRZEJEŻDŻAJĄC PRZEZ LINIĘ METY MÓJ CHIP NIE ZADZIAŁAŁ?

Jeśli przejeżdżając przez linię mety nie słyszałeś charakterystycznego sygnału dźwiękowego, należy o tym bezzwłocznie poinformować osoby w punkcie pomiaru czasu przy mecie.

WZIĄŁEM UDZIAŁ W ZAWODACH, NIE ZOSTAŁEM JEDNAK UJĘTY W WYNIKACH, LUB MOJE MIEJSCE ODBIEGA OD RZECZYWISTEGO. CO ROBIĆ?

Reklamacje związane z wynikami można zgłaszać w trakcie zawodów w punkcie obsługi pomiaru czasu lub w ciągu 5 dni po zawodach korzystając z formularza kontaktowego na stronie bikermania.pl.

Z PRZYCZYN LOSOWYCH NIE UKOŃCZYŁEM ZAWODÓW. CZY MUSZĘ TO ZGŁOSIĆ?

Zdecydowanie tak! Jeśli wycofujesz się z rywalizacji w trakcie trwania zawodów, poinformuj nas o tym. Możesz to zrobić osobiście, lub poprzez znajomego, w Biurze Zawodów po powrocie na teren Miasteczka Sportowego. Możesz też wykonać do nas krótki telefon.

Pamiętaj, że jeśli nie dojedziesz do mety, zawody będą dobiegać końca, a my nie będziemy wiedzieli co się z Tobą dzieje, będziemy zmuszeni rozpocząć akcję poszukiwawczą. My szukamy, Ty odpoczywasz w domu na kanapie, chyba nie chcesz takiej sytuacji!

MOJE DZIECKO STARTUJE NA DYSTANSIE FAN. CZY MOGĘ MU TOWARZYSZYĆ?

Tak, możesz towarzyszyć swojemu dziecku. Pamiętaj, że rodzice i opiekunowie startują za ostatnim sektorem dystansu FAN. Nie pomagaj jednak dziecku w trakcie jazdy, trzymaj się za nim lub z boku. Bezwzględnie uważaj na inne dzieci będące na trasie. Nie utrudniaj im jazdy swoimi manewrami. Nie narażaj na ryzyko niepotrzebnej kraksy.

W PRZYPADKU WYŚCIGÓW MINI I MAX, DYSTANS WYBIERASZ W TRAKCIE JAZDY, NA ROZJEŹDZIE OBU TRAS. NIE MA POTRZEBY WCZEŚNIEJSZEGO DEKLAROWANIA WYBRANEGO DYSTANSU

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.