6.05: RADZYMIN

KOLOROWY PELETON POLAND BIKE WRACA DO RADZYMINA

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Wniedzielę 6 maja, jedna z najstarszych miejscowości na Mazowszu, oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km, będzie areną czwartego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się, podobnie jak przed rokiem, przy Szkole Podstawowej im. E.Czartoryskiej w Radzyminie, przy ul. Konopnickiej 24. To historyczne miejsce. W Radzyminie w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą”.

ZMIENIONA TRASA

- Radzymin ze swoimi pagórkowatymi okolicami powinien przypaść do gustu miłośnikom jazdy na dwóch kółkach - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Trasa w porównaniu do ubiegłorocznej została dia- metralnie zmieniona i będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Przebiega w „widłach” Bugu i Narwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin - Rynia - Białobrzegi, naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów. Zapraszam na „kolarską bitwę” do Miasta Cudu nad Wisłą w niedzielę 6 maja!

DYSTANSE

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (52 km), MINI (29 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje zawody Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon 2018 w Radzyminie organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.

RADZYMIN ZE SWOIMI PAGÓRKOWATYMI OKOLICAMI POWINIEN PRZYPAŚĆ DO GUSTU MIŁOŚNIKOM JAZDY NA DWÓCH KÓŁKACH

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.