MEMORIAŁ KRÓLAKA: KOLARSKIE ŚWIĘTO W WARSZAWIE 5 SIERPNIA

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

To będzie znów prawdziwe kolarskie święto w samym centrum Warszawy! W niedzielę 5 sierpnia nia odbędzie się IX Kolarski Memoriał Stanisława Królaka, zaliczany do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. m. Organizatorem i pomysłodawcą wcą tego wydarzenia jest Grzegorz gorz Wajs, były kolarz zawodowy, y, a dziś dyrektor czołowego o w Polsce cyklu wyścigów amatorów matorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon. n.

MARKOWA WA IMPREZA

- To będzie zie nie lada gratka dla miłośników ów jazdy na dwóch kółkach. W wyścigach będzie mógł gł wystartować każdy, ale punktem ktem kulminacyjnym imprezy będzie rywalizacja zawodowców ców z Polski i zagra- nicy - mówi dyrektor imprezy Grzegorz Wajs. – Ta impreza ma swoją markę. Ten wyścig wygrywali w przeszłości Robert Radosz, Dariusz Baranowski, Paweł Bernas, Łukasz Owsian oraz dwukrotnie Kamil Gradek i Mateusz Taciak. Elita polskiego kolarstwa zawodowego. Kto sięgnie tym razem po legendarną i niezwykle prestiżową „ Pompkę Królaka”? Przekonamy się już 5 sierpnia w Warszawie.

NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU

Kolorowe Miasteczko Poland Bike zostanie zlokalizowane w sercu stolicy, na warszawskim Starym Mieście. Start i meta wyścigów oraz Biuro Zawodów znajdą się przy Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Placu Zamkowego.

WIELE KATEGORII WIEKOWYCH

To będzie dzień pełen kolarskich wrażeń i emocji. Rywalizacja odbędzie się w wielu kategoriach wiekowych. Na warszawskiej Starówce będą ścigać się przedszkolaki, dzieci i młodzież; amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych; kolarze i kolarki z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego, w tym elita zawodowców.

WYŚCIG GŁÓWNY

Wyścig główny z udziałem kolarzy polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 17.15 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na dystansie 45 km (15 rund). Zdobywcą prestiżowej „Pompki Królaka” zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów. Dodatkowo na premiach górskich przy ul. Bednarskiej kolarze powalczą o „Kostkę Bednarskiej”.

TRASA WYŚCIGU

To będzie niezwykle atrakcyjne widowi- sko sportowe. Wyścig zostanie rozegrany na „królewskiej” trasie okrężnej ze startem i metą przy Krakowskim Przedmieściu. Runda liczy 2700 metrów i prowadzi ulicami: Krakowskie Krak Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Moliera – Plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Karowa Ka - Furmańska – Bednarska Bednar – Skwer Ho - overa – Krakowskie Przedmieście. Przedmie Ten dystans uczestnicy wyścigów wyścig będą przejeżdżać wielokrotnie w zależ zależności od kategorii. Trasa wyścigu będzie będz całkowicie zamknięta zamknię dla ruchu pojazdów. pojazdów

WYJĄTKOWI WYJĄTKO GOŚCIE

Specjalnymi gośćmi IX Memoriału Stanisława Stanisł Królaka w Warszawie będą będ córka Ewa Królak-Bończak i rodzina legen- darnego, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Na warszawskie Stare Miasto zawitają też gwiazdy kolarstwa sprzed lat, na czele z Ryszardem Szurkowskim i Zenonem Jaskułą. Imprezie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, m.in. Warszawski Kiermasz Rowerowy i organizowane przez warszawski ZDM - Miasteczko Ruchu Drogowego Rowerowego.

WSPÓŁPRACA

IX Kolarski Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie jest organizowany przez Fundację Sport przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie, Strażą Miejską w Warszawie, Polskim Związkiem Kolarskim oraz Poland Bike.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.