SIATKÓWKA W NAJLEPSZYM WYDANIU

PGE SKRA BEŁCHATÓW TO AKTUALNY MISTRZ KRAJU I NAJBARDZIEJ UTYTUŁOWANY KLUB SIATKARSKI XXI WIEKU W POLSCE

Superpuchar - - News -

Wswojej bogatej kolekcji ma osiem mistrzostw Polski, sześć Pucharów Polski oraz Superpuchar. Nieco ponad rok temu w PGE Skrze Bełchatów panowały jednak dość minorowe nastroje. Zespół, który przyzwyczaił wszystkich do zwycięstw, zanotował najgorszy sezon w ostatniej dekadzie. Miejsce poza pierwszą czwórką i brak awansu do Ligi Mistrzów oznaczało, że w klubie dojdzie do prawdziwej rewolucji. I tak się stało. Do nowego sezonu drużyna przystąpiła w mocno przemeblowanym składzie na czele z nowym trenerem Miguelem Falaską, dla którego był to absolutny debiut w tej roli. Wystarczyło kilkanaście miesięcy, aby przekonać się, że te zmiany okazały się przysłowiowym strzałem w "10". PGE Skra Bełchatów odrodziła się niczym Feniks z popiołów i w cuglach zdobyła ósme w historii mistrzostwo Polski. Klub z Bełchatowa znów stał się siatkarską stolicą w naszym kraju.

Zmiany, zmiany

Po mistrzowskim sezonie do- szło do kilku zmian w składzie. Z drużyną pożegnali się Stephane Antiga, Paweł Zatorski, Samuel Tuia, Daniel Pliński I Jędrzej Maćkowiak. Ich miejsce zastąpili inni, a o sile obecnej drużyny niech świadczy fakt, że na mistrzostwach świata w siat- kówce pojawiło się aż dziesięciu zawodników bełchatowskiego klubu. To ewenement na skalę całego globu. PGE Skra miała też reprezentanta na mistrzostwach Europy juniorów. Spory ból głowy miał przez to Miguel Falasca, bo przygotowania do nowego sezonu rozpoczęło raptem... trzech zawodników z pierwszego zespołu.

Cel - Superpuchar Polski

Nowy sezon za pasem i... pierwszy cel - Superpuchar Polski. Siatkarze z Bełchatowa będą też wal- czyć o utrzymanie się na tronie mistrza Polski oraz zawojowanie elitarnej Ligi Mistrzów. Miniony sezon pokazał już, że drużyna ma ogromny potencjał i ponownie może namieszać w europejskiej siatkówce. Mają jej w tym pomóc nowi zawodnicy, mieszanka doświadczenia z młodością. Do zespołu dołączyli dwaj nowi libero Ferdinand Tille i Kacper Piechocki, przyjmujący Nicolas Marechal i Michał Winiarski oraz środkowi Srećko Lisinac i Piotr Badura. Kontrakt z klubem przedłużył też kapitan zespołu Mariusz Wlazły.

Zaufany trener

Za sterami drużyny dalej Miguel Falasca, który w klubie cieszy się ogromnym szacunkiem i zaufaniem. Po zakończeniu sezonu włodarze PGE Skry przedłużyli z nim kontrakt o kolejne dwa lata. Hiszpański szkoleniowiec wpoił swoim zawodnikom mentalność zwycięzcy i tą ścieżką zespół może podążać w kolejnych latach. PGE Skra może też liczyć na wsparcie swoich kibiców, których ma w każdym zakątku Polski.

AŻ 10 ZAWODNIKÓW WALCZYŁO W MŚ

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.