SILNA MARKA Z KĘDZIERZYNA-KOŹLA

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE TO NIE TYLKO KLUB SIATKARSKI, LECZ PRZEDE WSZYSTKIM SILNA MARKA.

Superpuchar - - News -

Dobry skład drużyny i zespół trenerski pozwalają stawiać przed ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle najważniejsze cele i zakładać sportową rywalizację na najwyższym poziomie. Ten fundament budowany jest przede wszystkim dzięki sponsorom klubu.

Zawodnicy z najwyższej półki

Z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, iż ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest jedną z najlepszych drużyn w Polsce reprezentujących miasto Kędzierzyn-Koźle, i województwo opolskie, a także jedną z niewielu polskich drużyn rozpoznawalnych także na parkietach europejskich. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła sezon 2013/2014 na czwartym miejscu PlusLigi, jednocześnie skutecznie broniąc trofeum Pucharu Polski. W nadchodzącym sezonie sportowym znacznie wzmocniona drużyna ZAKSY, pod wodzą szkoleniowca Sebastiana Świderskiego, planuje powrócić do strefy medalowej PlusLigi włączając się do bezpośredniej walki o medale z najcenniejszego kruszcu. Ponadto ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako jeden z podstawowych celów zakłada walkę w europejskich rozgrywkach Pucharu CEV. Bezpośrednio przyczynić się ma do tego utrzymanie trzonu zespołu z lat ubiegłych w postaci Pawła Zagumnego, Dicka Kooya, Michała Ruciaka, Łukasza Wiśniewskiego, Marcina Możdżonka oraz niezastąpionego Dominika Witczaka. Do wyżej wymienionych dołączyli tacy wyśmienici zawodnicy, jak Paweł Zatorski, Lucas Eduardo Loh oraz Nimir Abdel-Aziz, którzy z całą pewnością stanowić będą o sile drużyny i pozwolą osiągnąć założone cele.

Mistrzowie w drużynie

O wielkiej klasie zawodników naszego klubu świadczyć może fakt, iż do szerokiego składu kadry narodowej zostało powołanych 8 zawodników ZAKSY oraz dwie osoby ze sztabu szkoleniowego. W ścisłym składzie na Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn - Polska 2014 znalazło się 3 naszych zawodników, którzy wraz z drużyną po 40 latach sięgnęli po złoty medal.

Zespół z tradycjami

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to także ogromna tradycja i spory kawałek historii zakorzenionej w sercach kibiców. Rok 2014 jest dla klubu datą szczególną, gdyż na ten rok przypada 20 jubileusz powstania. Miasto Kędzierzyn-Koźle większości Polaków kojarzy się bezpośrednio z klubem siatkarskim. Aby poczuć magię sportu, warto przyjechać do Kędzierzyna-Koźla, którego głośno bijące serce jest niebiesko-biało-czerwone. Nie bez powodu mówi się, że w Kędzierzynie-Koźlu można poczuć wielką „chemię do siatkówki”.

W ŚCISŁYM SKŁADZIE NA MISTRZOSTWA ŚWIATA 2014 ZNALAZŁO SIĘ 3 NASZYCH ZAWODNIKÓW

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.