Babos Tímea állhat „bosszút” Halepért

Bihari Naplo - - SPORT -

Babos Tímea sikerrel vette hétfőn az első fordulót az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon (US Open) – három játszmában legyőzte a svájci Viktorija Golubicot. A világranglistán 59. helyezett Babos Tímea az első szettben 2:1-nél ötödik bréklabdáját kihasználva fogadóként nyert játékot, de a 45 pozícióval mögötte álló riválisa 4:4-nél utolérte őt. A magyar játékos ennek ellenére játszmaelőnybe került, mert a lehető legjobbkor, 6:5-nél ismét elvette ellenfele adogatását (7:5). A folytatásban 5:5-ig fej fej mellett haladtak a felek, mígnem a Baboshoz hasonlóan 24 éves Golubic került brékelőnybe, majd megnyerte saját szervajátékát is, az- az egyenlített (5:7). Az utolsó felvonásban rosszul kezdett Babos, rögtön elvesztette az adogatását. A kulcsjáték 2:4-nél volt, amikor Babos három bréklabdát hárítva nyerte meg a szervajátékát, s ez olyan lökést adott neki, hogy egyenlítenie is sikerült, majd 6:5-nél első mérkőzéslabdáját kihasználva lezárta a 2 óra 25 perces találkozót (7:5).

A világranglista-második Simona Halep is lehetett volna Babos következő riválisa, csakhogy Marija Sarapova legyőzte. A nyitó forduló slágermérkőzése a várt színvonalas küzdelmet hozta, amelyben 2 óra 46 perc alatt kerekedett felül (6:4, 4:6, 6:3) a US Open 2006-os bajnoka. Az orosz sztár háromjátszmás diadalát követően percekig sírt. Az ötszörös GS-győztes, volt világelső teniszező április óta versenyez, miután letöltötte 15 hónapos eltiltását, amelyet doppingvétség – meldonium használata – miatt kapott. Azóta több tornán szabadkártyával indult, de a Roland Garroson és Wimbledonban nem játszhatott. A világranglistán jelenleg 146. Sarapova legutóbb a 2016-os Australian Openen vett részt Grand Slam-viadalon, míg a US Openen 2014-ben indult ezt megelőzően. Az egyaránt kétszeres Grand Slam-bajnok cseh Petra Kvitová és Garbine Muguruza is győzelemmel kezdett: a kétszeres wimbledoni bajnok cseh játékos az első fordulóban két szoros játszmában verte meg a korábbi világelső szerb Jelena Jankovicsot, míg a tornán a világelsőségért is harcoló, idei wimbledoni bajnok spanyol Muguruza a hazai közönség előtt szereplő Varvara Lepchenko ellen diadalmaskodott két szettben. A brit színekben induló, hatodik kiemelt Konta Johanna három szettben kikapott a szerb Alekszandra Krunicstól, Venus Williams ellenben 6:3, 3:6, 6:2re legyőzte a szlovák Viktoria Kuzmovát. A 37 éves amerikai teniszezőnek 19–0 a mérlege a számára hazai Grand Slam-torna első fordulójában. Az idén 9. kiemeltként induló Venus Williams 1997-ben indult először a US Openen, amelyet 2000-ben és 2001-ben megnyert egyesben.