Bleda Zvezda jedva do pobede na Malti

24 Sata (Serbia) - - SPORT - R. Đurović

Teže nego što se očekivalo, fudbaleri Crvene zvezde su savladali Valetu na Malti sa 2:1 (0:1) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

MLAKO - Većim delom meča Zvezda je bila bleda u igri bez igre nedostojne srpskog šampiona. Već u 15. minutu je proradila argentinska veza domaćih. Leandro Agire je sa leve strane ubacio loptu, a u kaznenom prostoru je Federiko Falkone umakao odbrani crvenobelih i sjajnim udarcem savladao Damira Kahrimana. Ova akcija je iznenadila golmana crveno-belih koji je ostao ukopan na mestu.

Činilo se da će iznenađujuće vođstvo da trgne fudbalere srpskog šampiona. U 19. minutu je Ibanjez centrirao sa leve strane, Vijeira je utrčao iz drugog plana, šutirao, ali je lopta otišla pored desne stative. I umesto da se nastavi sa napadima, Zvezdina mreža se ponovo zatresla u 33. minutu. Na sreću, pogodak Falkonea je poništen zbog ofsajda. U prvih 45 minuta tim iz Ljutice Bogdana nije imao nijedan šut u okvir gola.

Na startu nastavka Argentinac Mouče je zamenio Slavoljuba Srnića, ali su domaći prvi zapretili. Malano Santjago je bio u šansi, ali je Kahriman odlično intervenisao.

Najava preokreta je usledila u 65. minutu kada je u igru ušao Predrag Sikimić. Već u narednom je usledilo izjednačenje. Novajlija Kanga je uposlio Kataija, koji je pobegao defanzivcima domaćih, a onda iz prve poslao loptu u mrežu.

Na vođstvo Zvezde se nije dugo čekalo. U 75. minutu je Katai sa leve strane ubacio loptu pred gol, a Sikimić ju je sproveo u mrežu. Zvezda je uveliko popravila svoju igru, jer je posle samo jednog šuta u gol u prvih 45 minuta u drugom imala - 11.

Time je srpski šampion napravio odličan rezultat pred revanš koji se sledećeg utorka igra na stadionu “Rajko Mitić”. Već u petak bi mogao biti poznat eventualni protivnik u trećem kolu jer će se u Nionu održati žreb.