Vojvodina u trećem kolu, Čuka ispala

24 Sata (Serbia) - - SPORT - B. Vinulović

Čak 210 minuta bez golova odigrali su Partizan i Zaglebje u dvomeču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Odluka o prolasku pala je u Lubinu tek posle penala u revanšu, a crno-beli izgubili su sa 4:3. Pobednike u novoj fazi čeka danski Sonderjiske.

DRAMA - U bolnom sećanju ostaće evropsko leto crno-belima, nisu dali gol do penala u dve utakmice, a onda je u junaka Zaglebja izrastao golman Polaček. U poslednjoj seriji penala, odbranio je udarac Mihajloviću, pobedu je za 4:3 overio Vlaško.

Crno-beli nisu imali kapital iz prvog meča, sa 0:0 su došli u Poljsku i naišli na ratnički raspoložene domaćine, uz potpuno bezidejnu igru sa novajlijama predvođenima Radovićem i Đurđićem. Ređali su se oštri startovi igrača Zaglebja, bilo je i posla za Šaranova, koji je odlično branio i vladao šesnaestercem u prvih 45 minuta. Tvrdo se igralo, oštro, sa dosta duela na ivici opomene.

Sve je vodilo ka produžecima, na startu prvog Radovića je zamenio Saša Ilić, sve što je prikazao je žuti karton zbog rasprave, opomenut je i Everton, pred kraj je Šaranov odlično odbranio udarac Janusa.

Veliki napori uzeli su danak, ritam BRAVO Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u revanšu drugog kola savladali velški Konahs 2:1 (1:0). U prvom meču bilo je 1:0 za Novosađane. Vojvodina će u trećem kolu igrati protiv pobednika dvomeča između beloruskog Dinama iz Minska i irskog Sent Patrika. Čukarički nije uspeo da se plasira u treće kolo jer je u revanšu remizirao sa Videotonom 1:1 (1:0). U prvom meču bilo je 2:0 za Videoton. je usporio, Gogua se borio sa grčevima, nervozni Ilić je opet ulazio u raspravu sa arbitrima, a Zaglebje je bilo sve opasnije, čak je Poljacima jednu šansu Vulićević kiksom servirao.

U poslednjem minutu, Vlahović je sa peterca propustio zicer iz odbitka i na red su došli udarci sa bele tačke, na kojima se tim Ivana Tomića nije proslavio.

Brašanac je delovao uplašeno u susretu sa golmanom Polačekom, prebacio je loptu preko prečke, to je anulirao Šaranov odbranivši Todorovskom. Ipak, u poslednjoj petoj seriji, Mihajlović je pročitan, ne i Vlaško, Poljaci su poleteli u zagrljaj navijačima.

Partizan ispao je iz kvalifikacija nakon što na dve utakmice nije postigao gol, a to se nije desilo od sezone 1976/1977!