Barsa u sedmoj brzini, Arsenal se provukao

24 Sata (Serbia) - - SPORT - M. Rangelov

MINUT - Utakmica sa PSŽ-om postala je košmarna za Vengera posle samo 44 sekunde. Orije je probio, odlično ubacio a Kavaniju nije bilo teško da pogodi mrežu. Urugvajac je popravio sopstveni rekord, kada je reč o najbržem klupskom golu.

Na drugi gol čekalo se do 78. minuta. Gosti su se preko Aleksis Sančeza Vratili iz mrtvih i to bez igre. Da nije bilo raspoloženog golmana Ospine, ne bi bilo spasa za Vengerovu ekipu. U samoj završnici susreta Žiru je zaradio crveni karton.

A Barselona ne prašta... Ako protiv ekipe Luisa Enrikea ne iskoristite

Konačno je počela Liga šampiona! Premijerne utakmice prvog kola donele su mnogo uzbuđenja. Arsenal se provukao protiv PSŽ-a (1:1), Barsa demonstrirala silu u meču sa Seltikom (7:0).

šanse, sledi surova kazna. To je na startu Lige šampiona na svojoj koži osetio Seltik (7:0).

Posle samo tri minuta, Mesi je pogodio gol rivala za berićetan početak njegove 12. sezone u elitnom takmičenju.

U 23. minutu Dembele nije iskoristio penal za Seltik, a samo dva minuta kasnije Mesi je dao još jedan gol i tako maltene već na sredini prvog poluvremena pogurao Barsu ka pobedi.

U drugom poluvremenu se nije dugo čekalo na gol. Nejmar (četiri asistencije) je fantastično izveo slobodan udarac u 49. minutu za velikih 3:0. U 59. minutu Inijesta je bio precizan, a samo minut kasnije Mesi je postigao svoj 40. het-trik za Barsu za velikih 5:0. U strelce se upisao i Suarez (dva gola) za totalni kolaps šampiona Škotske - 7:0.

U Mančesteru, meč Sitija i Borusije Menhengladbah odložen je zbog jake kiše.