Četiri paraolimpijca trčala brže od najbržeg atletičara u finalu Olimpijskih igara

24 Sata (Serbia) - - SPORT -

MUNJE - Fuad Baka iz Alžira trku na 1.500 metara završio je za samo tri minuta i 49,59 sekundi. To jeste brzo, toliko brzo da ukoliko bismo zamislili Baku kako je na istom tom stadionu trčao u avgustu, pobedio bi Metjua Sentrovica Juniora iz Amerike koji je osvojio zlato na Olimpijskim igrama. Sentrovic je trku u finalu završio za tri minuta i 50 sekundi.

Nažalost, Baka se nije takmičio na Olimpijskim igrama, već na Paraolimpijadi, gde su čak tri atletičara stigla pre njega na cilj.

Baka je bio četvrti na 1.500 metara u T12/13 finalu, trci za slaobovide osobe. Ispred njega su bili Henri Kirva iz Kenije (3:49.59), Tamiru Demise iz Etiopije (3:48.59) i osvajač zlatne medalje Abdelatif Baka (3:48.29), koji je brat četvrtoplasiranog Fuada.

- Nije bilo lako osvojiti ovu zlatnu medalju. Radio sam godinu ili dve non-stop i bilo mi je jako, jako teško - rekao je Abdelatif Baka.