Real u trci sa vremenom ipak do bodova, rekord Dortmunda

Liga šampiona - totalno usijanje od samog starta! I drugog dana premijernog kola elitnog fudbalskog takmičenja prštalo je na sve strane. Real srušio Sporting u završnici (2:1), a Dortmund je demonstrirao silu.

24 Sata (Serbia) - - SPORT - M. Rangelov

PREOKRET - Ležerno su Kristijano Ronaldo i drugovi ušli u meč sa Sportingom... Prva zvezda “kraljevića” nije bila previše motivisana da protiv kluba koji ga je i vinuo u fudbalsku orbitu pokaže koliki je majstor. Čuvao je noge Kristijano, a kazna je stigla na samom početku drugog poluvremena. U 48. minutu Cezar je iskoristio smušenost odbrane gostiju i ekipi trenera Žesusa doneo velikih 1:0.

Stvarali su šanse domaći, ali nikako nisu uspevali da savladaju raspoloženog Patrisija. Ronaldo je u 83. minutu uzdrmao prečku, a svega nekoliko sekundi kasnije gol Morate poništen je zbog ofsajd pozicije. Ipak, Real se nije predao. Ronaldo je u 89. minutu iz “slobodnjaka” savladao Patrisija i tako sačuvao svoj tim. Portugalac nije želeo da slavi gol. A onda je usledio još jedan šok - Morata je bio brži od sudije i doneo preokret i veliku pobedu Realu - 2:1!

Legiji ne pomažu ni verni navijači. Poljaci su napravili fantastičnu koreografiju, dali “krila” svom timu, ali... Dortmund je pitanje pobednika rešio već posle 17 minuta - na semaforu je stajalo šokantnih 0:3. Povratnik Gece je načeo mrežu domaćih, a bili su precizni i Papastopulos i Bartra. Borusija je sa 3:0 za 17 minuta oborila rekord Lige šampiona, sa vođstvom na gostovanju. Dortmund je brzo postigao i četvrti pogodak, a strelac je bio Portugalac Gerero u 52. minutu. Pet gol za goste delo je Kastra u 76. minutu, a šesti Obamejang.