Zvezdi nih pet minuta za vrh tabele

24 Sata (Serbia) - - SPORT - mz/mr

Fudbaleri Crvene zvezde su u derbiju 10. kola Superlige Srbije uspeli da savladaju Vojvodinu i vrate se na prvo mesto na tabeli - 4:1. Novim golom Leonarda fudbaleri Partizana savladali su ekipu Metalca u Gornjem Milanovcu - 1:0.

OTVORENO - Daleko od toga da “lale” nisu bile opasne na stadionu "Rajko Mitić", ali... Zvezda je posao odradila za pet minuta drugog poluvremena.

Zvezda je povela već u 11. minutu, dobrim udarcem Ruisa sa 20 metara.

Izjednačujućem golu prethodila je velika greška Kange, koji je dodao loptu u noge Melegu, a kapiten Vojvodine je odlično uposlio Malbašića, koji je ostao sam ispred Filipa Manojlovića i lako ga savladao.

Ekipe su na početku drugog dela bile izjednačene, a Zvezda je ponovo povela u 58. minutu. Kanga je dodao do Ruisa na bok, a on je asistirao Donaldu, koji se odlično snašao i doneo crvenobelima novu prednost. Pet minuta kasnije Ruis je dobro prošao, ali i bio zaustavljen, Kangi je odbranio Kordić, a lopta se odbila do Plavšića, kome nije bilo teško da

postigne pogodak.

Zvezda je posle trećeg gola imala nekoliko odličnih prilika preko Vijeire, ali portugalski napadač nije savladao Kordića. Konačan rezultat postavljen je u 90. minutu. Srđan Plavšić je centrirao do Srnića, a krilni fudbaler crvenobelih je primio loptu i šutirao. Kordić je zakačio loptu, ali se ona odbila u gol.

Partizan se u Gornjem Milanovcu mučio sa borbenim domaćinom. Prštalo je na terenu, a susret je obeležio veliki broj čvrstih duela. Vodila se rovovska borba, a crno-bele je do pobede doveo sjajni Leonardo! Brazilac je

još jednom demonstrirao klasu. U 61. minutu je povukao loptu, raspalio sa distance i pocepao mrežu golmana Belića. Za tri boda, i potpuni povratak Partizana u trku za titulu.