LŠ: Atletiku derbi, Sitiju samo bod

24 Sata (Serbia) - - НАСЛОВНА СТРАНА - Bo

U ludoj večeri Atletiko promašio penal i ipak dobio derbi kola protiv Bajerna, Barsa preokrenula za pobedu, a Siti u kiši golova izborio remi sa Seltikom.

Efikasno veče 2. kola Lige šampiona obeležili su mečevi Seltik - Mančester siti (3:3), Menhengladbah - Barselona (1:2) i Napoli - Benfika (4:2). Atletiko je trijumfovao u meču protiv Bajerna u Madridu sa 1:0, golom raspoloženog Karaska.

GOLEADA - Najveću dozu adrenalina doneo je meč u Glazgovu između Seltika i Mančester sitija. Možda su mnogi unapred otpisali škotskog velikana zbog 0:7 protiv Barselone, ali su "građani" imali šta da vide, Pepu Gvardioli nije bilo nimalo prijatno u prvih 45 minuta.

Dva puta su "zeleni" vodili, Dembele je odlično reagovao već u 3. minutu, izjednačio je Fernandinjo na pas Kolarova, da bi autogol Sterlinga doneo novu eksploziju radosti "Seltik Parku".

Rahim se za loše uklizavanje brzo iskupio minijaturom u šesnaestercu domaćina, no Seltiku je prijala pauza između dva dela igre. Već na startu nastavka, Dembele se još jednom najbolje snašao u šesnaestercu, čemu je kumovao i Kolarov traljavim pokušajem intervencije. Goleada se nastavila zahvaljujući Nolitu u 55. minutu za 3:3.

Atletiko je bio nadmoćan u susretu sa Anćelotijevim Bajernom i to je krunisano sjajnim pogotkom razigranog Karaska u 35. minutu, na pas Grizmana.

Francuz je propustio priliku da partiju kruniše i pogotkom sa bele tačke, Vidal je skrivio penal u 84. minutu, ali je pogodio samo okvir gola.

Menhengladbahu je munjevita akcija donela vođstvo protiv Barse u Nemačkoj, preko Azara u 34. minutu, a nervi navijača Barse bili su tanki sve do 65. i pogotka Turana.

Turčina je uposlio sve bolji asistent Nejmar, lob pasom sa dvadesetak metara, a iz senke je čovek preokreta postao Pike. Štoper Katalonaca je posle kornera bio na pravom mestu, na tri metra od gola, kako bi reagovao na odbitak i lošu reakciju golmana Zomera.

Arsenal je bio brz, za 26 minuta je sve bilo gotovo protiv Bazela sa 2:0, po identičnom receptu su i padali golovi, Sančez je asistirao dvostrukom strelcu Volkotu.