Debakl: Uvek neugodni Katar oduvao superligaške orlove

Fudbalska reprezentacija Srbije sastavljena od igrača iz Superlige ubedljivo je poražena u prijateljskoj utakmicu u Dohi od selekcije Katara sa čak 3:0 (3:0).

24 Sata (Serbia) - - SPORT - N. Todorović

PROVERA - Selektor Slavoljub Muslin odlučio se za ovu proveru kako bi video na koga od igrača iz domaćeg prvenstva može da računa u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji 2018.

Po svemu sudeći, posle prvih 45 minuta meča zatvorenog tipa nije imao mnogo toga pozitivnog da vidi. U nastavku je bila nešto bolja igra, što je ipak bilo nedovoljno da se promeni rezultat i spreči poraz.

Muslin se odlučio za startnu postavu: Kljajić, Petković, Milenković, Miletić, Mladenović, Poletanović, Ristić (kapiten), Jovanović, Stanković, Maraš, Ožegović.

Kapiten Ristić je imao jedan izblokiran pokušaj, a Katar je poveo u 24. minutu preko Sorije. Domaćin je samo šest minuta kasnije udvostručio prednost - isti igrač je matirao Kljajića posle centaršuta Tabate s desne strane.

Pomenuti Sorija bio je prosto nezaustavljiv za odbranu superligaških „orlova“jer je u samom finišu prvog poluvremena i treći put zatresao mrežu Kljajića i tako kompletirao het-trik.

Time su sve dileme oko pobednika bile rešene. Muslin je u drugom delu šansu dao Ćirkoviću, Kovačeviću, Gobeljiću, Stanojeviću, Plavšiću i

Uroševiću.

Zaigrali su superligaški aduti dosta agilnije, stvarali prilike, Poletanović je bio pokretačka snaga, ali nisu uspeli da zatresu mrežu domaćina Mundijala 2022. godine.

Muslin ne može da bude zadovoljan igrom koju su prikazali igrači iz domaćeg prvenstva