ABA: Zvezda oduvala Cedevitu iz Beograda

24 Sata (Serbia) - - НАСЛОВНА СТРАНА - N. Todorović

Košarkaši Crvene zvezde su u derbiju drugog kola ABA lige u dvorani „Aleksandar Nikolić“bez većih problema razbili Cedevitu - 88:64. Crveno-beli su u ovom meču ubacili 14 trojki, svaki igrač domaćih koji je šutnuo trojku pogodio je (osam košarkaša)!

Berićetan početak sezone! Košarkaši Crvene zvezde su u derbiju drugog kola ABA lige u dvorani „Aleksandar Nikolić“bez većih problema razbili Cedevitu - 88:64 (15:7, 23:25, 28:12, 22:20).

DOMINACIJA - Zvezda je odigrala perfektnu utakmicu! Iz sjajne odbrane, crveno-beli su razvili odličnu igru u napadu. Ređali su se dobri potezi i trojke domaćih. Tim Dejana Radonjića je u trećoj deonici imao i prednost od 23 poena.

Pogađali su Simonović (16 poena) i Dženkins (15 poena), dok je Jović fantastično dirigovao igrom domaćih.

Cedevita nije mogla da se sastavi, dok je Zvezda upisala važnu pobedu, uz igru koja može da predstavlja i pravi putokaz za nastavak sezone.

Cedevita je iz prvog napada na utakmici postigla koš, ali to su joj bili jedini poeni iz igre u prvoj deonici. Zvezda je igrala čvrsto u odbrani i uzvratila serijom od 11:0, da bi na minut i po pre kraja prve četvrtine prvi put stekla dvocifrenu prednost - 15:4. Hrvatski tim uhvatio je priključak na početku druge četvrtine i prišao na tri poena zaostatka, da bi u finišu prvog poluvremena uspeo da se ponovo primakne, tako da je Zvezda na poluvremenu vodila sa 38:32.

Crveno-beli su u trećoj četvrtini u potpunosti nadigrali Cedevitu. Vrlo raspoloženi u napadu bili su Marko Simonović i Čarls Dženkins koji su trojkama doveli Zvezdu do nove dvocifrene prednosti.

Zvezda je igrala odlično u odbrani i imala je dobru organizaciju napada, tako da je posle 25 minuta vodila sa više od 20 razlike, prvi put 57:36.

Crveno-beli su i u nastavku meča igrali prilično čvrsto, a na drugoj strani često su u poslednjim sekundama napada postizali trojke, kojima su i srušili zagrebački tim.

Ekipa Dejana Radonjića je u poslednjoj četvrtini lako sačuvala prednost i pred oko 6.000 navijača proslavila pobedu nad jednim od glavnih konkurenata u borbi za titulu.

Statistika je jasna: košarkaši Zvezde su u ovom meču ubacili 14 trojki, svaki igrač domaćih koji je na ovom susretu šutnuo trojku pogodio je (osam košarkaša)! Stefan Jović susret je završio sa 16 asistencija (više nego ceo tim Cedevite).

Zvezda je vezala drugi trijumf na startu, dok je skupoceni tim Cedevite dobio drugi bolni šamar.