Istorija: Zvezda stigla do +37 pred 5.000 Zadrana

24 Sata (Serbia) - - SPORT -

SIGURNI - Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostovanju ekipu Zadra sa 103:66 (23:23, 12:26, 11:24, 20:30) u trećem kolu Jadranske lige, i tako naneli najubedljiviji poraz rivalu u međusobnim duelima.

Četa Dejana Radonjića je na prvom gostovanju, pred 5.000 Zadrana, bila ubedljiva na početku, ali je do kraja prve četvrtine ispustila prednost. Od 12:23, Zadrani su napravili seriju od 11-0 i izjednačili prilikom prve obavezne pauze - 23:23. Uspeo je domaćin i da povede, ali je Zvezda brzo povratila kontrolu rezultata. Šut je vrlo dobro služio šampiona, koji je na predah otišao sa +14 (35:49). U nastavku je sve bilo jasno, prednost Zvezde je rasla. Nakon treće deonice, pobednik više nije bio u pitanju, a oba trenera su na parket poslala znatno mlađe petorke. Gosti iz Beograda nastavili su u istom ritmu, uvećavali su svoj procenat s distance i tako održavali ubedljivo stečenu prednost.

Najefikasniji kod pobednika bio je Simonović sa 15 poena, Dangubić je dodao 13, a Kuzmić 12. U narednom kolu, crveno-beli u nedelju od 17 časova dočekuju Mega Leks, koji je izgubio od Budućnosti.