Đurđević odveo „orliće” u baraž

24 Sata (Serbia) - - НАСЛОВНА СТРАНА - M. Rangelov

Uz mnogo muke i posle velike borbe, reprezentacija Srbije do 21 godine uspela je da pobedi Sloveniju i plasira se u baraž za Evropsko prvenstvo - 3:1 (2:1).

USPEH - Već u 8. minutu susreta Srbija je povela. Posle odlične akcije, kapiten Uroš Đurđević je majstorski doneo prednost našem timu. “Orlići” su nastavili u dobrom tempu, a Slovenija je iz prve prave šanse postigla gol. Odličan dupli pas, Lotrić je u 19. minutu šutirao i uspeo da savlada Vanju Milinkovića Savića za 1:1. Nije se dugo čekalo na novi gol naše selekcije.

Sergej Milinković Savić je srušen u kaznenom prostoru rivala, a jedanaesterac je u 25. minutu rutinski izveo Đurđević. Takmičarski pritisak sputao je "orliće", namučili su ih Slovenci u nastavku, imali nekoliko dobrih šansi, ali Srbija je uspela da sačuva pobedu. U 85. minutu Mijat Gaćinović je srušen u kaznenom prostoru rivala, Đurđeviću je Šorčan odbranio penal, ali je naš strelac naleteo na odbitak i pogodio mrežu.

U meču Italije i Litvanije nije se dogodilo čudo (0:0), pa su "azuri" kao prvi u grupi otišli dalje. Žreb za baraž je 14. oktobra, a termini mečeva su 7. i 15. novembar.