Crni minut za Crvenu zvezdu

24 Sata (Serbia) - - НАСЛОВНА СТРАНА - N. Todorović

Sjajno su košarkaši Crvene zvezde odigrali čak tri četvrtine, ali nisu uspeli da se raduju na startu Evrolige - poraženi su od favorizovane Darušafake sa 73:70!

Sjajno su košarkaši Crvene zvezde odigrali čak tri četvrtine, ali nisu uspeli da se raduju na startu Evrolige - poraženi su od favorizovane Darušafake sa 70:73 (24:17, 20:13, 8:16, 18:27)!

DRAMA - Vodila je Zvezda tri četvrtine, imala je prednost i pred poslednji minut, i onda je nekako sve prosula. Kapiten Luka Mitrović je u drami promašio zicer i izgubio loptu, što je Darušafaka surovo kaznila.

Prepoznatljivo čvrsta odbrana, na kojoj toliko insistira trener Zvezde Dejan Radonjić, sputala je Darušafaku na svega 30 poena (17 i 13) do odlaska na veliki odmor. Strateg domaćeg tima potpuno je nadmudrio u tim trenucima kolegu Dejvida Blata koji ima i NBA prsten.

Zvezda je potpuno kontrolisala rezultat u paklenoj atmosferi protiv favorizovanog rivala. Reket je potpuno bio u vlasništvu domaće ekipe i već u sedmom minutu je stekla prvu dvocifrenu prednost (22:11). Kuzmić je dominirao i potpuno nadigrao rivale. Sa 10 poena, pet skokova, od čega tri u napadu i dve asistencije obeležio je finiš igre pred odlazak na predah uz zakucavanja za velikih 44:30.

Ipak, zatajila je realizacija. Najpre tri, pa onda i dva minuta bez koša nisu mogla da prođu bez kazne. U trećoj deonici Zvezda je postigla svega osam poena, precizni su bili jedino Kuzmić i Mitrović, te je turska ekipa posle dužeg vremena smanjila na jednocifrenu razliku i u odlučujući period ušlo se sa neizvesnih 52:46.

Iako je Gudurić još jednom odbio nalet Turaka, gosti su na krilima Klajburna i Bertansa smanjili na 68:67 pred poslednjih 65 sekundi. U narednom napadu je Mitrović promašio čist zicer što je kaznio Klajburn za preokret!

Kapiten Zvezde je u sledećem napadu izgubio loptu, Darušafaka je otišla na 68:71 i u penal završnici odnela bodove iz Beograda, iako je utisak da je možda bio i faul nad Gudurićem koji je probao da iznudi produžetak uz zvuk sirene.