Zvezda u finišu ipak do bodova

24 Sata (Serbia) - - SPORT - Mz

TEŠKO - Zvezda je teškom mukom srušila tim sa Banovog brda i slavila sa 3:1. Pobedu su u finišu meča doneli Sikimić i Vijeira.

Tako je šampion Srbije nastavio trijumfalnu seriju, te je posle derbija sa Partizanom upisao četvrtu vezanu pobedu, računajući i onu u Kupu Srbije. Zvezda se učvrstila na prvom mestu dok je Čukarički poslednji.

Zvezda je povela autogolom Pjasentina, koji je nespretno reagovao posle ubacivanja Kange. Defanzivac Čukaričkog se iskupio sjajnim golom iz slobodnjaka, ali su njegovo remek-delo kasnije neutralisali napadači Zvezde, Predrag Sikimić u 85. minutu i potom Ugo Vijeira, koji je materijalizovao asistenciju odličnog Anđelkovića.

"Uvek je teško igrati nakon pauze. Kontrolisali smo utakmicu 60 minuta i smatram došli zasluženo do pobede. Mislim da je utakmica bila dobra i da je prevazišla po kvalitetu nivo naše lige. Isto tako, plašio sam se da ne pobedimo, čak i izgubimo jer obično protivnik kažnjava promašaje", rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Miodrag Božović na konferenciji za novinare posle utakmice.

On je kazao da je najvažnije da su crveno-beli zabeležili pobedu, iako ga brine velikih broj propušenih šansi.

Golovima Leonarda, Ostojića i Evertona Partizan je pobedio Voždovac (3:0) na neobičnom stadionu na krovu tržnog centra i tako se na bod primakao Vojvodini, koja je od Mladosti u gostima izgubila 2:0.