Mesiju i Mažiću desetka u derbiju

24 Sata (Serbia) - - НАСЛОВНА СТРАНА - P. Vuković

Perfektan meč za Lionela Mesija, perfektan meč i za Milorada Mažića! Mesi je het-trikom doneo pobedu Barsi u derbiju 3. kola LŠ protiv Sitija (4:0), a naš arbitar je odlično sudio.

Perfektan meč za Lionela Mesija, perfektan meč i za Milorada Mažića! Mesi je het-trikom doneo pobedu Barsi u derbiju kola protiv Sitija (4:0), a naš arbitar je odlično sudio. Arsenal i Bajern su takođe u 3. kolu Lige šampiona bili sigurni.

SAVRŠEN - Srpski arbitri u sastavu Mažić, Ristić i Đurđević držali su odlično pod kontrolom meč koji je dobila Barsa uz het-trik Lionela Mesija - 4:0 (1:0). Argentinac se poigravao sa engleskim timom do te mere da je radio šta je hteo, a zaustavio se "tek" na broju tri. Prvi gol je postigao u 17. minutu, a preostala dva u 61. i 69. minutu. Naš reprezentativac Aleksandar Kolarov skrivio je penal u 86. minutu, ali je Kabaljero zaustavio Nejmarov šut sa bele tačke. Brazilac se iskupio samo dva minuta kasnije, kada je ipak bio strelac. Mažić je usput podelio i dva crvena kartona - prvi golmanu "građana" Bravu u 53. minutu, drugi Žeremiju Matjeu u 73. minutu (drugi žuti).

U istoj grupi C, Seltik je poražen kod kuće od Menhengladbaha sa 0:2, golovima Štindla i Hana u nastavku igre.

U grupi A, Arsenal i Pari Sen Žermen su, čini se, već bukirali karte za narednu rundu, iako je prošlo tek tri kola. Arsenal je kod kuće deklasirao Ludogorec (6:0), dok je Pari Sen Žermen "samo" tri puta tresao mrežu Bazela (3:0).

Iznenađenje večeri desilo se pod Vezuvom, gde je Napoli poražen od Bešiktaša u grupi B (2:3). Posle početnih 0:1, Italijani su izjednačili golom Mertensa u 30. minutu, ali usledio je hladan tuš, Kamerunac Vinsent Abubakar je u 38. minutu doneo prednost. Onda su domaći mogli da izjednače sa bele tačke, ali je Insinje na startu drugog poluvremena promašio penal. Sudija je nešto kasnije opet pokazao na belu tačku, a Gabjadini je bio precizan - 2:2. Da šok bude potpun, pobrinuo se pomenuti Abubakar, koji je postigao pobedonosni gol četiri minuta pre kraja na asistenciju Kvarežme.

Benfika je u Kijevu, uz standardno dobrog Ljubomira Fejsu, savladala Dinamo sa 2:0 i ušla u trku za jedno od prva dva mesta.

Majstor je majstor: Mesi je s lakoćom postigao hettrik i odlučio