Birčević presudio u poslednjoj sekundi!

24 Sata (Serbia) - - SPORT - Vt

PRVENAC - Košarkaši Partizana ostvarili su premijernu pobedu (64 - 65) u FIBA ligi šampiona u Ludvigzburgu, protiv istoimenog Bundesligaša. Još jedno gostovanje, još jednom velika podrška sa tribina, još jednom oscilacije i još jedna pobeda Partizana u uzbudljivoj završnici.

Junak meča je Stefan Birčević, koji je nanizao 15 poena, 10 u trećoj četvrtini, kada se činilo da su Beograđani prelomili utakmicu odlepivši se na 12 razike. Onda je srebrni olimpijac iz Rija prekinuo post crno-belih u 38. minutu, posle samo šest poena u poslednjoj četvrtini, kada su Nemci poveli, da bi posle poklona od dva promašena penala domaćih, na fantastičnu asistenciju Ratkovice u poslednjoj sekundi doneo pobedu Partizanu, sedmu uzastopnu.