FMP šesta Partizanova recka od starta sezone

24 Sata (Serbia) - - ORT - V. Tegeltija

Košarkaši Partizana nastavili su seriju pobeda od početka sezone i u podnevnom srpskom derbiju, u polupraznoj dvorani zatvorenoj za navijače crno-belih, kao gosti savladali FMP sa 65:56 (15:15, 16:17, 22:6, 12:18).

SERIJA - Serijom 16:0 u trećoj četvrtini, Partizan se odvojio na plus 15 i prelomio utakmicu. Iako su „panteri“sa 11:0, posle pet minuta poslednje četvrtine bez koša gostiju, došli na četiri poena zaostatka, puleni Aleksandra Džikića nisu dozvolili preokret kao u Ludvigzburgu.

- Treću četvrtinu smo dobili rezultatom 22:6, a nisam zadovoljan što smo mislili da ćemo lako prelomiti meč. Ovi ljudi su žilavi. Kad god se vidimo, mi se iscepamo 40, 45 minuta. Ne delim baš komplimente lako, a mislim da ovo jeste kompliment. FMP je mnogo dobio sa Ljubičićem, dobro se uklapa sa Čovićem. Pobedili smo dobru, mladu ekipu, kojoj moraš da odgovoriš fizički jakom igrom. Konačno da jedan meč rešimo pre poslednjeg napada - laknulo je Džikiću posle pobede.

U prvom poluvremenu FMP, koji je šutirao više za tri nego dva poena, bio je bolji (32:31). Uz 12 izgubljenih lopti gostiju, koji su bili manje neprecizni, crno-beli su imali skakačku prednost, dok je domaćin imao najviše pet razlike, te raspoložene Ljubičića, Apića i Bursaća. Na drugoj strani, Partizanu su falili poeni Ratkovice, Birčevića i Marinkovića, koji se nisu upisali u prvom delu.

Junak meča ponovo je bio Vil Hečer sa 20 poena, pet asistencija, osam iznuđenih faulova, ali uz slab procenat (2/6 za dva i 3/8 za tri) šuta. Najbolje saradnike imao je u Veličkoviću, takođe dvocifrenom sa 15 poena uz 50 odsto šuta iz igre i šest uhvaćenih lopti, te Lukoviću (osam poena), koji je podelio četiri blokade, i Andriću (sedam poena, pet skokova, 3 krađe). Oscilacije u igri ostaju problem za Beograđane, koji mogu biti zadovoljni odličnom odbranom, prepolovljenim brojem izgubljenih lopti u nastavku i nizom od sedam pobeda (šest u ABA ligi i jedna u FIBA ligi šampiona). FMP je doživeo treći uzastopni poraz. Prvi strelac Žižić potpuno je zaustavljen, Čović je jedini bio dvocifren (10 poena), ali uz 2-10 iz igre.

- Bili smo umorni od gostovanja Ludvigzburgu, čemu neuobičajeni termin svakako nije pomogao. Svaka ekipa koja igra dva puta nedeljno mora to da oseti - rekao je Džikić.