Birčević usamljen, izgubljene lopte skupo koštale Partizan

24 Sata (Serbia) - - SPORT - M. Rangelov

U drugom kolu FIBA Lige šampiona košarkaši Partizana izgubili su prvi meč u sezoni. Bolji od tima iz Humske bio je Bešiktaš - 77:62 (21:16, 14:15, 25:14, 17:17).

GREŠKE - Posle sedam vezanih trijumfa, ekipa Aleksandra Džikića je prvi put osetila gorčinu poraza. Bez kapitena Novice Veličkovića Partizan nije mogao protiv jednog od glavnih favorita za osvajanje tog takmičenja. Držali su crno-beli priključak, ali su ih izgubljene lopte (22) skupo koštale. Grešili su Ratkovica (sedam izgubljenih lopti) i Hačer, a domaći su znali sve to na pravi način da kazne.

U odsustvu Veličkovića, odličan je bio Birčević, ali nije mogao sam.

Crno-bele već u subotu očekuje derbi u ABA ligi, u halu "Ranko Žeravica” stiže Budućnost, pa mnogo vremena za tugovanje nema.

Partizan je počeo meč sa petorkom: Hačer, Vrabac, Andrić, Birčević i Luković.

Gosti nisu uspeli da realizuju startna dva napada, promašio je Luković, a onda je i Vrabac posle dodavanja Hečera promašio zicer. Na drugoj strani domaći su poveli posle zakucavanja Tompsona.

Prve poene za crno-bele postigao je Birčević. Na koš Štimca Partizan je odgovorio trojkom Hačera, o tablu, za prvu prednost tima iz Humske - 4:5. Trojke su držale Partizan u igri na startu, posebno se isticao Birčević, ali je Bešiktaš posle dobrog početka u drugoj deonici naterao Džikića da odmah zatraži minut odmora. Turski tim je sigurno održavao razliku sve do kraja druge četvrtine, kad je Hačer pogodio za 35:31. Međutim, u trećoj deonici Bešiktaš se opet odlepio na dvocifrenu razliku, a crno-bele je u igri držao samo Birčević.

Partizan je poslednju deonicu otvorio sa pet vezanih poena - 60:50. Ipak, svaki napad crno-belih Bešiktaš je uspeo da odbije. Greške gostiju su skupo plaćene, Bešiktaš se ponovo popeo na 13 poena prednosti koju nije ispuštao do kraja.

Tompson je pogodio devetu trojku za turski tim za 67:51. Raspala se igra Partizana u četvrtoj deonici, dok su domaći dobili na samopouzdanju, pa nisu mogli da promaše u završnici. U trećem kolu 1. novembra Partizan će u Beogradu igrati protiv Zelene Gore, a Bešiktaš u Atini protiv AEK-a.