Derbi LŠ: Siti se revanširao Barsi

Mančester siti je srušio nepobedivu Barselonu! Bivši trener Katalonaca Pep Gvardiola doživeo je brodolom sa “građanima” u trećoj rundi Lige šampiona, ali je na “Etihadu” uspeo da se revanšira nekadašnjem timu i slavi rezultatom 3:1.

24 Sata (Serbia) - - НАСЛОВНА СТРАНА -

Mančester siti je srušio nepobedivu Barselonu!

Bivši trener Katalonaca

Pep Gvardiola doživeo je brodolom sa “građanima” u trećoj rundi Lige šampiona, ali je na “Etihadu” uspeo da se revanšira nekadašnjem timu i slavi rezultatom 3:1. Robert Levandovski je sa dva gola doneo pobedu Bajernu na gostovanju PSV-u (2:1), a uspešni su bili i Atletiko, PSŽ i Arsenal.

DERBI - Robert Levandovski je sa dva gola doneo pobedu Bajernu na gostovanju PSV-u (2:1), a Arsenal i PSŽ su obezbedili prolaz dalje posle mečeva četvrte runde, kao i Bavarci i Atletiko Madrid.

Barselona je odlično započela utakmicu na "Etihadu", ali će zvezde Katalonaca tužne napustiti Mančester. Pep Gvardiola pronašao je formulu za "tika-taka" igru koju je svojevremeno sam patentirao.

Lionel Mesi je u 21. minutu doneo prednost Barseloni, ali je Ikaj Gundogan u finišu prvog dela igre anulirao minus.

Domaćin je krenuo još ofanzivnije ka golu gostiju u nastavku utakmice, a Kevin de Brujne je evrogolom iz slobodnog udarca doneo veliko slavlje domaćim navijačima. Sudbinu šampiona Španije je zapečatio još jednim golom Gundogan.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov je sa pozicije levog beka vodio rat sa bočnim igračima Barse i uspešno je obavio zadatak. Utakmicu je završio sa javnom opomenom u 60. minutu.

U drugom meču C grupe Borusija Menhengladbah nije uspela da slomi otpor Seltika 1:1 (1:0). Nemački tim je poveo u 32. minutu golom Štindla, a gosti su do boda došli pogotkom Muse Dembelea u 76. minutu.

Atletiko Madrid i Bajern su se

namučili u četvrtom kolu elitnog takmičenja, ali su novim pobedama prebrinuli brige oko plasmana u osminu finala. "Jorgandžije" su zadržale maksimalan učinak zahvaljujući pogotku Antoana Grizmana u četvrtom minutu sudijske nadoknade, 2:1.

Mnogo vatre bilo je u Ajndhovenu. PSV je imao gol viška zahvaljujući golu iz ofsajda koji nije signaliziran, a poklon sudija je iskoristio Arijas. Domaćin nije birao sredstva da bi došao do pozitivnog rezultata, igrao je veoma grubo, ali ni to mu nije pomoglo da barem ostane neporažen. Robert Levandovski je bio nemilosrdan. Prvo je realizovao penal u 34. minutu, da bi u 74. obezbedio novu "trojku" Bavarcima.

U D grupi je gotovo sve rešeno, Atletiko i Bajern će prezimiti u Ligi šampiona, a za treću poziciju boriće se PSV i Rostov.

Ludogorec je u A grupi mučio Arsenal, ali su "tobdžije" uspele da preokrenu rezultat posle vođstva šampiona Bugarske od 2:0 u 15. minutu i slave sa 3:2. I PSŽ je trijumfom u gostima nad Bazelom rezultatom 2:1 obezbedio jedno od prva dva mesta u grupi, a trijumf "svetaca" uživo je posmatrao Rodžer Federer.