Partizan jedva u finišu slomio otpor Poljaka

Partizan je u prvom meču kod kuće u Ligi šampiona ove sezone savladao Zelenu Goru 58:56 u jednoj od najlošijih utakmica u poslednjih nekoliko godina.

24 Sata (Serbia) - - SPORT - V. Tegeltija

TESNO - U pravoj drami, posle dva uzastopna poraza u Ligi šampiona i na Jadranu, crno-beli su bili srećniji od Poljaka u trećem kolu E grupe Lige šampiona. Bila je to druga pobeda Džikićevog tima u tom takmičenju, zahvaljujući pre svega velikoj požrtvovanosti u poslednjih pet minuta duela.

Novica Veličković je ponovo rešio pobednika i dokazao kvalitet - košem 13 sekundi pre kraja utakmice.

Partizan je slabo započeo ovaj meč, što su gosti znali da iskoriste, naročito američki plejmejker Džejms Florens. On je još jednom pokazao zašto je nekada bio velika želja Duška Vujoševića u poslednjoj sezoni koju je proveo u Partizanu.

Vodila je Zelena Gora od početka utakmice, ali nije uspevala da se odlepi, a kako je vreme prolazilo, Partizan je polako hvatao ritam. Za to je bio najzaslužniji kapiten Novica Veličković, čije prisustvo na terenu je od neprocenjivog značaja. Kada se nekadašnjem reprezentativcu pridružio i Frenk Robinson, crno-beli su stigli do prve osetnije prednosti (29:22).

Ponovo su u trećoj četvrtina crnobeli pali. Serija grešaka i promašaja dovela je do toga da domaćini ubace samo šest poena.

U tim trenucima malo ko je bio raspoložen za igru u Partizanu, gosti su zaustavili i Veličkovića, a kada su počeli da kontrolišu situaciju i u skoku, bilo je jasno će doći u povoljnu situaciju. Stefan Birčević i Uroš Luković uspeli su da probude uspavane saigrače u poslednjoj četvrtini, kada je već delovalo da su Poljaci nadomak trijumfa.

Utakmica je prelomljena u poslednjem minutu, u kojem su crno-beli prvo stigli četiri poena zaostatka, a onda je Branislav Ratkovica sa penala doneo preokret (56:54, 35 sekundi pre kraja).

„Grobari“su na kraju meča ispratili svoje ljubimce sa pesmom „Hoćemo pobedu, pobedu u derbiju“, jasno aludirajući šta očekuju od njih idućeg ponedeljka, protiv Crvene zvezde na Jadranu.

Inače, dva tima su izgubila čak 37 lopti tokom 40 minuta igre, ispromašivali su se i jedni i drugi, a Partizan je na kraju slavio serijom od 8:2 u poslednja dva minuta, na krilima Novice Veličkovića.