Radović zna kako treba sa Realom

24 Sata (Serbia) - - SPORT - Nr

STRELAC - Miroslav Radović obećao je da će dati gol madridskom Realu u četvrtom kolu Lige šampiona i bez pogovora ispunio obećanje! Jedan od najboljih fudbalera Legije doprineo je iznenađujućem remiju (3:3) svog tima sa šampionom Evrope.

Madriđani su vodili sa 2:0 pred praznim tribinama stadiona „Poljska armija“, a prvi gol, odnosno raketa Gereta Bejla u 55. sekundi ući će u najuži izbor za najlepši gol Lige šampiona ove sezone. Karim Benzema je duplirao prednost Madriđana. Điđi-Ofoa smanjio na 1:2 u finišu prvog dela igre, da bi Radović lepim udarcem špicem u 58. minutu anulirao vođstvo favorizovanog gosta. Radović je u 77. minutu ustupio mesto Aleksandru Prijoviću, momku sa pasošem Švajcarske.

Legija je čak stigla i do vođstva od 3:2, ali je radost trajala samo tri minuta, pošto je Mateo Kovačić u 87. minutu sprečio senzaciju i doneo bod Realu.

Borusija Dortmund je slavila minimalnim rezultatom protiv Sportinga sa 1:0, iako je bila lišena pomoći Pjer-Emerika Obamejanga.

Radamel Falkao je junak ubedljivog trijumfa Monaka nad CSKA rezultatom 3:0. Kolumbijski napadač je prekinuo post od 2.450 dana u Ligi šampiona. Reprezentativac Srbije Zoran Tošić igrao je od prvog do 71. minuta za goste, ali nije uspeo da spreči ubedljiv poraz moskovskog tima.

Bajer Leverkuzen je slavio u Londonu protiv Totenhema sa 1:0, golom Kampla u 65. minutu, a Sevilja je jednom nogom zagazila u nokaut fazu Lige šampiona. Tim iz Andaluzije bio je ubedljiv protiv zagrebačkog Dinama i slavio sa 4:0 golovima Vijeta, Eskudera, Nzonzija i Jedera.

Ispunio obećanje: Miroslav Radović zatresao mrežu Madriđana