Zvezdin kobni poslednji minut

24 Sata (Serbia) - - SPORT - vb/nt llll

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Uniksa u Kazanju sa 65:62 u 6. kolu Evrolige. Odluka je pala kada je Lengford pogodio trojku za pobedu ruskog tima 17 sekundi pre kraja, a proklizavanje Voltersa i promašaj Dženkinsa odneli su svaku nadu u trijumf gostiju.

NAIVNO - Uniks je došao do učinka 2-4, koji sada ima i Zvezda, posle dramatičnog finiša.

Kit Lengford, prvi košgeter Evrolige, bio je zaustavljen sve do poslednje četvrtine, kada je postigao 12 od ukupno 23 poena, uključujući i trojku za 63:62, kojom je srušio Zvezdu u Kazanju.

Uprkos ubitačnom ritmu i umoru koji je crveno-bele definitivno savladao nakon dugačkog putovanja, tim Dejana Radonjića odigrao je odlično prvo poluvreme. Čvrsto u odbrani, a strpljivo i pametno u napadu - to je bio Zvezdin recept kojim su otišli na odmor sa “+5” (32:27) i kojim su koračali stazom ka pobedi.

Trener Beograđana utakmicu je otvorio tako što je spustio loptu pod koš, dajući šansu Kuzmiću i Mitroviću da se razigraju. Oni su, uz pomoć raspoloženog Dangubića, i preuzeli

odgovrnost, pa su do poluvremena zajedno ubacili 17, odnosno više od polovine Zvezdinih poena (Kuzmić 8, Mitrović 9), a imali su 10 od ukupno 17 skokova.

Drugo poluvreme počelo je u režiji srpskog i regionalnog prvaka. Trojka Lazića i sjajne akcije donele su plus 10 (29:39), nakon čega je Uniks serijom 9-2 vratio neizvesnost.

Usledila je rastrzana igra na obe strane. Dve trojke Simonovića držale su Zvezdu u životu, ali je od 49:58 krenula nizbrdicom ka porazu. Neverovatni Lengford izbio crvenobelima pobedu iz ruku.