Krvavo zarađen bod u Kardifu

24 Sata (Serbia) - - НАСЛОВНА СТРАНА - M. Rangelov

Fudbaleri Srbije odigrali su 1:1 na gostovanju u Velsu u okviru kvalifikacija za SP, a koliko je borba bila teška potvrđuje slomljeni nos Dušana Tadića.

Lekar fudbalske reprezentacije Srbije Miodrag Mladenović potvrdio je da je reprezentativcu Dušanu Tadiću slomljen nos tokom utakmice sa Velsom u Kardifu, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

SRČANI - Srbija i Vels odigrali su nerešeno 1:1, a Tadić je povređen u 35. minutu, kada ga je kopačkom u lice šutnuo velški igrač Nil Tejlor.

Tadiću su zbog obilnog krvarenja lekari ekipe ukazali pomoć, a posle toga fudbaler Sautemptona odlučio je da ostane na terenu.

„Orlovi“su u teškom meču pogotkom Mitrovića u 85. minutu izborili zlata vredan bod u trci za Mundijal. „Zmajevi“nisu uspeli da prekinu tradiciju i pobede Srbiju, ali obe selekcije ostaju u trci za Rusiju. Nisu ni

oni, osim Bejla, pokazali mnogo toga, osim što su pošteno prebili Matića i Tadića.

Dobro su krenuli „orlovi“, ali jedna greška Matije Nastasića potpuno je promenila tok susreta. Poklonio je štoper Srbije loptu Kanuu, koji je asistirao Bejlu, a prva zvezda Velšana pogodila je mrežu iza Stojkovića. Do tog 30. minuta Srbija je zaista igrala solidno. Prisustvo Nemanje Matića se osetilo na terenu. Zatvorio je vezista Čelsija sve rupe na sredini terena, kontrolisali smo susret, ali gol koji smo primili potpuno je poremetio koncepciju selektora Muslina.

U drugom poluvremenu nismo uspeli da napadnemo, kretala se lopta, ali ovoga puta naš tandem Kostić i Tadić nije pružio partiju na svom nivou. Nadahnuti Bejl je u 84. minutu uzdrmao stativu, a onda je stigla kazna. U sledećem minutu Mitrović je majstorski reagovao glavom posle centaršuta Rukavine za 1:1. Na kraju ostaje žal jer smo mogli i morali više od ovog boda u Kardifu.