Đoković u polufinalu Londona

24 Sata (Serbia) - - SPORT -

TRON - Novak Đoković nastavlja da pobedama grabi ka odbrani trona u Londonu, a u polufinale se plasirao savladavši u 2. kolu završnog mastersa Miloša Raonića sa 7:6 (6), 7:6 (5), koga je pobedio i u osmom međusobnom susretu.

Njegov naredni rival biće u četvrtak Gael Monfis, koji je izgubio dva prethodna meča, od Raonića i Dominika Tima. Tek kada se u drugoj grupi odigraju dva preostala kola, biće poznato s kim će Nole igrati u polufinalu. Podsetimo, odbrana titule ili čak i rana eliminacija Mareja, uz Novakov plasman u finale, doneli bi Đokoviću povratak na vrh ATP liste.

Novak se sinoć odmah susreo sa brejk šansom rivala, no smirena igra i tri uzastopna poena u kojima je naterao Raonića na greške doneli su mu 1:0.

Raonić je potom opet napao, izgradio 15:40, ali je i te brejk prilike prokockao, imajući u vidu da je bez po muke Đoković realizovao dobro izgrađene šanse, a potom stigao i do vođstva od 2:1.

Rivali su potom sigurno servirali do taj-brejka, u kojem je Novak imao više nerava.

Nije mogao Đoković da poželi bolji početak drugog seta: odmah je brejknuo uzdrmanog Raonića. Ali tu nije bio kraj. U drugom setu zabeležena su čak četiri brejka, uz veliku borbu. Novak je odbranio i jednu set loptu Raonića. Opet taj-brejk i opet smireni Đoković dobija psihološku bitku sa Kanađaninom.

Pre ovog meča Dominik Tim savladao je Gaela Monfisa 6:3, 1:6, 6:4.

U drugoj grupi završnog mastersa danas se sastaju Endi Marej i Kei Nišikori i Stan Vavrinka i Marin Čilić.