Orlovi uzalud napadali pa primili dva gola od Ukrajine

24 Sata (Serbia) - - SPORT -

MALER - Slavoljub Muslin je promešao karte, a fudbaleri Srbije su poraženi od Ukrajine u Harkovu 2:0 (1:0). Nisu domaći bili bolji rival, ali su za razliku od naše selekcije iskoristili svoje šanse. Naša selekcija je prvi put na ovom meču pretila u četvrtom minutu. Pavlović je šutirao preko gola rivala.

Nametnuli su “orlovi” svoj tempo igre, do 20. minuta domaći nisu uspeli ni da priđu Rajkovićevom golu. Ukrajina je prvi put pretila u 22. minutu. Šutirao je Sidorčuk, ali nije uspeo da savlada našeg mladog čuvara mreže. U 32. minutu, Nemanja Gudelj iz slobodnog

udarca nije bio precizan.

Nekoliko grešaka odbrane skupo su koštale “orlove”. U 38. minutu Šahov je iskoristio dodavanje Fedeckog i pogodio za 1:0. U poluvremenu Muslin je izvršio tri izmene. Umesto Rajkovića, na gol je stao Jovanović (debi u dresu Srbije), Zorana Tošića je zamenio Lazar Marković, a umesto Andrije Pavlovića priliku je dobio Pešić. Imali su naši prilike, dva puta su tražili penal, ali sudija je ostao nem.

U 87. minutu Jarmolenka je srušio Stefan Mitrović u kaznenom prostoru, a isti igrač je bio precizan sa bele tačke.