Šarlroa trojkama srušio crno-bele

24 Sata (Serbia) - - SPORT -

Košarkaši Partizana pretrpeli su drugi poraz u Ligi šampiona, pošto su u Beogradu izgubili od Šarlroa sa 84:70 (22:16, 27:24, 18:21, 17:9), u petom kolu takmičenja. Ovo je belgijskoj ekipi bila prva pobeda u sezoni, posle četiri vezana poraza.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Branislav Ratkovica i Vanja Marinković sa po 15 poena. Šarlroa je predvodio Ditrih Ričardson sa 16 poena.

Utakmica u prohladnom Pioniru, pred oko 3.000 navijača počela je sa mnogo grešaka na obe strane, a igrala se u brzom tempu. Partizan je prvi poveo, ali je Šarlroa počeo da pogađa sredinom prve deonice, tako da je belgijski tim poveo, prvi put sa 11:10. Gosti su povećali i održavali prednost, a na prvi mali odmor otišli su uz vođstvo od 22:16. Partizan je i u drugoj četvrtini nastavio da greši, pre svega u odbrani, a onda je Šarlroa počeo da pogađa trojke i brzo stekao dvocifreno vođstvo. Gosti su u jednom trenutku imali šut za tri 9/11, a najveća prednost koju su imali iznosila je 14 poena, 46:32.

Partizan je u drugom poluvremenu nešto bolje zaigrao odbranu i uspeo da priđe na četiri poena zaostatka, ali je Šarlroa u trećoj deonici ponovo pogađao trojke i održavao prednost. Domaći tim nije mogao da dođe do svoje igre. Crno-beli su završili utakmicu sa šutem za tri 3/17, odnosno 18 odsto. Šarlroa je u finišu meča u penal završnici povećao prednost i tako došao do svoje prve pobede.