Kostićev prvenac za Hamburg

24 Sata (Serbia) - - SPORT - V. z.

STRELAC - Nedelja je bila uspešan dan za srpske fudbalere koji nastupaju u Nemačkoj i Italiji.

Igrač Hamburga Filip Kostić dao je značajan doprinos u osvajanju boda na gostovanju Hofenhajmu (2:2). Srbin je bio strelac vodećeg pogotka u 28. minutu. Holtbi ga je odlično uposlio po levoj strani, ovaj je ušao u šesnaesterac i posle finte kojom je izbacio protivničkog igrača golmanu je dao gol kroz noge.

Adem Ljajić ne prestaje sa majstorijama na Apeninskom poluostrvu. Fudbaler Torina imao je ključan udeo u pobedi „bikova“nad Krotoneom (2:0). Plejmejker tima koji sa klupe predvodi Siniša Mihajlović, „pocepao“je odbranu domaćina pasom ka Belotiju u 81. minutu, kome nije bilo teško da savlada golmana. To je bio prelomni trenutak meča jer je Torino posle toga samo potvrdio pobedu golom istog fudbalera u 90. minutu.