Kolarov u osmini finala LŠ, Fejsin gol nade

Sjajno fudbalsko veče obeležilo je završetak petog kola Lige šampiona. Posle šokantnog poraza Bajerna od Rostova (3:2), čudesnih 3:3 na meču Bešiktaš - Benfika i gola našeg Ljubomira Fejse, fudbaleri Mančester sitija obezbedili su prolazak u osminu finala

24 Sata (Serbia) - - SPORT -

GOLOVI - Lionel Mesi je nastavio svoj golgeterski šou, pogodivši dvaput za trijumf Barse u Glazgovu (0:2), a u derbiju grupe A prednost su gubili i Arsenal i PSŽ, ali je njihov duel okončan bez pobednika - 2:2.

Borusija Menhengladbah je ostala bez plasmana u drugu fazu jer posle remija sa Mančester sitijem (1:1) ne može da ga prestigne u poslednjem kolu. Ima tri boda manje od "građana", koji su bolji u međusobnim duelima jer su u Mančesteru slavili sa ubedljivih 4:0.

A činilo se da će tek poslednje kolo odlučivati ko će uz neprikosnovenu Barselonu proći dalje iz ove grupe, jer je "Menš" gospodario terenom, vodio golom Rafaela, a stvarao šanse. Ipak, odbrana Pepa Gvardiole, predvođena Aleksandrom Kolarovim, koji je odigrao ceo meč, izdržala je te nalete i omogućila da Silva u 45. minutu, na dodavanje De Brujnea sa desnog krila, izbori bod kojim je potvrđen plasman u osminu finala.

Neverovatna utakmica odigrana je u Turskoj, gde je Benfika uz gol našeg Ljubomira Fejse imala 0:3 i bila na korak od prolaska u osminu finala, a na kraju primila tri gola i osvojila samo bod, nije donela željeno slavlje u Napulju. Jer Napolitanci su priželjkivali lak posao protiv otpisanih Kijevljana, no odigravši samo 0:0 ostali su, sa Benfikom i Bešiktašem, za koji je 60 minuta igrao Duško Tošić, u trio-konkurenciji za dva mesta koja vode u osminu finala.

Lionel Mesi je i Glazgovu postigao jubilarni 100. gol na međunarodnoj sceni u dresu Barse.