Zvezda primila stotku i izgubila u Istanbulu

24 Sata (Serbia) - - SP - N. Todorović

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Efesa sa 100:79 (21:21, 26:19, 27:24, 26:15) u devetom kolu Evrolige.

ODBRANA - Crveno-beli su u Istanbul otišli sa učinkom 4-4, dok ih je Efes sačekao sa 3-5 i sada su izjednačeni sa 4-5. Nakon ovog duela, ekipa Dejana Radonjića gostuje Olimpiji (ponedeljak, 17) u 11. kolu ABA lige.

Na startu je Zvezdina odbrana odlično funkcionisala i gosti su serijom od 8:2 stekli prednost koja je istopljena serijom Efesa - 7:0. Posle toga je na snazi bila rezultatska klackalica u kojoj je srpski i regionalni prvak imao najviše plus četiri, ali nije uspevao da stekne opipljiviju prednost.

I kad bi se crveno-beli odbranili, često su u prvom poluvremenu dozvoljavali domaćinu ofanzivne skokove. Čak osam ih je imao Efes do odlaska na predah (i još 11 pod svojim obručem), koliko je Zvezda imala ukupno bez ijednog u napadu.

To je bio tas na vagi koji je pretegao na stranu istanbulskog tima. Uz to, Efes je odlično čuvao Simonovića znajući od koga preti velika opasnost, pa je bio limitiran na četiri poena (trojke 0/3) do poluvremena.

Tako su Turci od 29:31 velikom serijom

od 11:0 sredinom druge četvrtine stekli plus 10, nakon čega se Zvezda trgla i na krilima Gudurića uspela da

smanji na jednocifren zaostatak i tako ostane u igri.

Da odbrana crveno-belih nije bila na prepoznatljivom nivou, svedoči i to da je dozvolila rivalu 47 poena za prve dve četvrtine, dok je u prošlom kolu Armani zaustavila na 46 za tri deonice.

I u nastavku je šut sjajno služio turski tim, verovatno najbolje ove sezone u Evroligi. Kad god bi Zvezda prišla i rezultatski se vratila, usledio bi surov odgovor domaćina.

Imao je Efes i plus 13 (61:48), nakon čega su gosti brzo, za svega tri minuta, najviše zahvaljujući Dženkinsu, koji je vezao tri trojke, smanjili na samo četiri razlike (64:60), ali nisu imali snage za preokret.

Ekspresno je istanbulska ekipa nanizala tri trojke i rafalnom paljbom opet pobegla na dvocifrenu prednost, koja je postala nedostižna za beogradski tim.

Slična situacija je viđena i u poslednjoj četvrtini. Opet je Efes imao 13 razlike i opet je Zvezda stigla tako što je Volters dva puta bio precizan iza linije 6,75, a Simonović jednom. Na tih 80:75 su crveno-beli promašili dve trojke i, umesto minus dva, bilo je minus osam jer je Koton pokrenuo lavinu i utabao Turcima put ka pobedi i stotki.