Uit­slae

Beeld - - Sport -

SWEEDSE OPE (Ba­stad)

Vroue-en­kel­spel: EER­STE RONDE: Bar­bo­ra K­re­j­ci­ko­va (T­sjeg) k An­ni­ka Beck (Duits) 6-0, 6-0; Ki­ki Ber­tens (Ned, 6) k Ca­ri­na Witt­hoeft (Duits) 6-1, 6-4; E­li­za­ve­ta Ku­li­chko­va (Rus) k E­ka­te­ri­na A­lex­andro­va (Rus) 6-4, 4-6, 7-6 (7/5); Ka­te­ri­na Si­ni­a­ko­va (T­sjeg, 7) k Re­bec­ca Pe­ter­son (Swe) 6-3, 3-6, 6-1; Vik­to­ri­ja Go­lu­bic (S­wit) k Mar­ti­na T­re­vi­san (It) 6-4, 6-3; Ka­te­ryna Ko­zlo­va (Oe­kr) k Mi­r­jam B­joer­klund (Swe) 3-6, 6-2, 7-6 (7/4); A­lek­san­dra Kru­nic (Serw) k Cor­ne­lia Lis­ter (Swe) 6-1, 6-2; E­li­se Mer­tens (Belg) k I­ri­na Ba­ra (Roem) 6-2, 4-6, 6-2; Aran­txa Rus (Ned) k Pa­tri­cia Tig (Roem) 6-2, 6-3; Car­la Su­a­rez Na­var­ro (Sp, 5) k Jas­mi­ne Pa­o­li­ni (It) 6-1, 6-0; Vik­to­riya To­mo­va (Bulg) k Ju­lia Goer­ges (Duits, 8) 6-4, 2-2, prys­ge­gee.

ATLANTA OPE (Atlanta)

Man­sen­kel­spel: EER­STE RONDE: Ja­red Do­nald­son (VSA, 8) k Er­nes­to Esco­be­do (VSA) 6-3, 6-1; Tom­my Paul (VSA) k C­hung Hy­e­on (S-Kor, 7) 4-6, 6-2, 6-3; Lu­kas Lacko (Slo­wa) k T­ho­mas Fab­bi­a­no (It) 6-1, 6-2; Qu­en­tin Ha­lys (Fr) k S­te­fan Ko­zlov (VSA) 7-5, 7-6 (9/7).

NANCHANG OPE (Nanchang, C­hi­na)

Vroue-en­kel­spel: EER­STE RONDE: Je­le­na Jan­ko­vic (Serw, 6) k Kang Ji­a­qi (C­hi­na) 6-2, 7-5; Zhu Lin (C­hi­na) k Ri­sa O­za­ki (Jpn, 8) 6-0, 7-5; Lu Jing­jing (C­hi­na) k Za­ri­na Diy­as (Kaz) 6-3, 1-6, 7-6 (8/6); A­ri­na Ro­di­o­no­va (Aus) k Du­an Yingying (C­hi­na, 5) 7-5, 6-4; Wang Ya­fan (C­hi­na) k Miyu Ka­to (Jpn) 6-1, 6-4.

DUIT­SE OPE (Ham­burg)

Man­sen­kel­spel: EER­STE RONDE: And­rey Ku­z­net­sov (Rus) k Pa­blo Cu­e­vas (Uru, 2) 3-6, 7-5, 6-4; Ka­ren K­ha­cha­nov (Rus, 3) k Ru­dolf Mol­le­ker (Duits) 6-4, 6-3; Ni­co­las Kic­ker (Arg) k Tom­my Haas (Duits) 7-5, 6-2.

WÊRELDRANGLYS (Mans)

1. An­dy Mur­ray (B­rit), 2. Ra­fa­el Na­dal (Sp),

3. Ro­ger Fe­de­rer (S­wit), 4. No­vak D­jo­ko­vic (Serw), 5. S­tan Wa­wrin­ka (S­wit), 6. Ma­rin Ci­lic (Kro), 7. Do­mi­nic T­hiem (Oost), 8. Kei Nis­hi­ko­ri (Jpn), 9. Mi­los Ra­o­nic (Kan), 10. G­ri­gor Di­mi­trov (Bulg). An­der: 35. Ke­vin An­der­son (SA).

WÊRELDBYEENKOMS (Boe­da­pest, Hon­ga­rye)

50 m-bors­slag: Half­eind­ron­de (voor­ste tye): 1. A­dam Pe­a­ty (B­rit) 25.95; 2. Fe­li­pe Li­ma (Bra) 26.68; 3. Ca­me­ron van der Burgh (SA) 26.74; 4. Ki­rill P­ri­go­da (Rus) 26.85; 5. Ke­vin Cor­des (VSA) 26.86; 5. Jo­ao Go­mes Jr. (Bra) 26.86; 7. I­lya S­hy­ma­no­vich (Bel) 26.90; 8. Fa­bio S­coz­zo­li (It) 26.96.

200 m-vlin­der­slag: Half­eind­ron­de (voor­ste tye): 1. Dai­ya Se­to (Jpn) 1:54.03; 2. László C­seh (Hon) 1:54.22; 3. Ta­mas Ken­de­re­si (Hon) 1:54.98; 4. C­had le Clos (SA) 1:55.09; 5. Jack Con­ger (VSA) 1:55.30; 6. Vik­tor Bro­mer (De­ne) 1:55.39; 7. Ma­sa­to Sa­kai (Jpn) 1:55.57; 8. An­ta­ni I­va­nov (Bulg) 1:55.58.

Newspapers in Afrikaans

Newspapers from South Africa

© PressReader. All rights reserved.