Uit­slae

Beeld - - Sport -

Wa­ter­po­lo WÊRELDBYEENKOMS (Boe­da­pest)

Mans: KWART­EIND­RON­DE: G­rie­ke­land 12, Mon­te­ne­gro 7; Ser­wië 15, Aus­tra­lië 5; Hon­ga­rye 14, Rus­land 5; Kro­a­sië 12, I­ta­lië 9. Swem

WÊRELDBYEENKOMS (Boe­da­pest)

K­wa­li­fi­seer­ders vir die eind­ron­de van die 4x100 m-wis­sel­slag­af­los: 1. VSA 3:40.28 (wê­reld­re­kord); 2. Aus­tra­lië 3:44.13; 3. Ka­na­da 3:44.46; 4. B­rit­tan­je 3:44.79; 5. Rus­land 3:46.09; 6. C­hi­na 3:46.25; 7. I­ta­lië 3:46.75; 8. Duits­land 3:47.6; Nie ge­kwa­li­fi­seer: 14. SuidA­fri­ka 3:57.02.

Mans: K­wa­li­fi­seer­ders vir die half­eind­ron­de van die 200 m-in­di­vi­du­e­le wis­sel­slag: 1. Ko­su­ke Ha­gi­no (Jpn) 1:56.46; 2. C­ha­se Ka­lisz (VSA) 1:56.48; 3. Max Lit­chfield (B­rit) 1:56.64; 4. Dai­ya Se­to (Jpn) 1:57.55; 5. Je­re­my Des­plan­ches (S­wit) 1:57.59; 6. C­ly­de Le­wis (Aus) 1:58.06; 7. P­hi­lip Heintz (Duits) 1:58.99; 8. Qin Hai­y­ang (C­hi­na) 1:59.01; 9. And­re­as Va­zai­os (G­riek) 1:59.29; 10. Ya­kov Tou­mar­kin (Isr) 1:59.49; 11. Wang S­hun (C­hi­na) 1:59.56; 12. A­brahm De­vi­ne (VSA) 1:59.65;

13. Mark S­za­ra­nek (B­rit) 1:59.68; 14. A­lex­is San­tos (Port) 1:59.69; 15. Brad­lee Ashby (NS) 2:00.20; 16. Fe­de­ri­co Tur­ri­ni (It) 2:00.23; Nie ge­kwa­li­fi­seer: 32. Ayr­ton S­ween­ey (SA) 2:04.18.

Mans 200 m-vlin­der­slag: Eind­ron­de 1. C­had le Clos (SA) 1:53.33; 2. Laszlo C­seh (Hon­ga­rye) 1:53.72; 3. Dai­ya Se­to (Jpn) 1:54.21; 4. Ta­mas Ken­de­re­si (Hon­ga­rye) 1:54.73; 5. Jack Con­ger (VSA) 1:54.88.

Mans 50 m-bors­slag: eind­ron­de: 1. A­dam Pe­a­ty (B­rit) 25.99; 2. Jo­ao Go­mes Jr (Bra) 26.52;

3. Ca­me­ron van der Burgh (SA) 26.60; 4. Fe­li­pe Li­ma (Bra) 26.78; 5. Ke­vin Cor­des (VSA) 26.80.

Vroue 200 m-vry­slag: Eind­ron­de: 1. Fe­de­ri­ca Pel­le­gri­ni (It) 1:54.73; 2. Ka­tie Le­decky (VSA) 1:55.18; 2. Em­ma M­cKe­on (Aus) 1:55.18; 4. Ve­ro­ni­ka Po­po­va (Rus) 1:55.26; 5. Si­o­bhan Haug­hey (HK) 1:55.96. Ten­nis

DUIT­SE OPE (Ham­burg)

Man­sen­kel­spel: EER­STE RON­DE: Da­vid Fer­rer (Sp, 8) k Ni­ko­loz Ba­si­lashvi­li (Georg) 6-2, 3-6, 6-3; Ji­ri Ve­se­ly (T­sjeg) k Fer­nan­do Ver­das­co

(B­rit) (Sp,k Jo­se7) 7-6(7), Her­nan­dez 6-7(0), (Dom) 6-3; 6-1, l­jaz 6-2. Be­de­ne

NANCHANG(Nanchang, C­hi­na)OPE

Vroue-en­kel­spel:(Aus) k TWEEDELiu Fang­z­hou RON­DE: (C­hi­na) A­ri­na 6-4,Ro­di­o­no­va 6-2; 4) Han 5-7, Xinyun 7-6(2), (C­hi­na)6-3; H­sie­hk Wang Su-Wei Qi­ang (Taiw) (C­hi­na,k Eri Ho­zu­miTe­re­za (Jpn) Mar­tin­co­va4-6, 6-3, (T­sjeg)6-4. EERSTEk Al­la Ku­dry­a­vt­se­vaRONDE: (T­sjeg, 3) (Rus)k Jang 7-5, Su 2-6, Je­ong 6-4; (S-Kor) K­ri­styna 6-3, P­lis­ko­va7-6(4).

SWEEDSE OPE (Ba­stad)

Vroue-en­kel­spel: TWEE­DE RON­DE: Ca­ro­li­ne Gar­cia (Fr, 3) k Sa­ra Er­ra­ni (It) 6-1, 6-0; A­na­sta­si­ja Se­vas­to­va (Let, 2) k E­li­za­ve­ta Ku­li­chko­va (Rus) 6-2, 6-3; A­lek­san­dra Kru­nic (Serw) k Vik­to­riya To­mo­va (Bulg) 7-5, 6-4. Krie­ket

EER­STE TOETS (Gal­le, Sri Lan­ka)

Sri Lan­ka t In­dië

In­dië (1ste beurt) 399/3 ná 90 bbe. (S­hik­har D­ha­wan 190, C­he­teshwar Pu­ja­ra 144*; Nu­wan Pra­deep 3/64.

DRIE­HOE­KI­GE EEN­DAG­REEKS (Groen­kloof, P­re­to­ria)

Suid-A­fri­ka A t In­dië A

In­dië A 152 al­mal uit in 41.5 bbe. (Ma­nish Pan­dey 55, Ka­run Nair 25; Aa­ron P­han­gi­so 4/30, D­wai­ne P­re­to­ri­us 3/24, Beuran Hen­dricks 2/15. Suid-A­fri­ka A 153/8 in 37.4 bbe. (D­wai­ne P­re­to­ri­us 38, Far­haan Be­har­dien 37*, Hein­rich Klaas­sen 24; Yu­z­ven­dra C­ha­hal 3/41, Ax­ar Pa­tel 2/35.

■ Suid-A­fri­ka A wen met twee paal­tjies. Gholf

IGT-UITDAAGTOERNOOI (Win­ga­te, P­re­to­ria)

Voor­ste tel­lings ná der­de en laas­te ron­de: 206-Ru­an Con­ra­die 66 65 75 (wen uit­speel­stryd; 206-T­ris­ten S­try­dom 65 70 71; 207Ru­an Korb 68 71 68, Ma­ritz Wes­sels 69 67 71; 210-Paul Bos­hoff 70 69 71; 212-Ju­an Pier­re Cooper (A) 72 72 68, Es­ti­aan Con­ra­die 73 66 73; 213-Ky­le Bar­ker 72 71 70; 215-Quin­tin Crau­se 70 72 73, T­heu­nis Be­zui­den­hout (A) 72 69 74.

Newspapers in Afrikaans

Newspapers from South Africa

© PressReader. All rights reserved.