Çayırova, altyapı yatırımlarıyla 2017 yılına hazırlanıyor

Özel Ekler - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Römork, dorse ve hafif römork ekipmanları ile yedek parçaları üreten Çayırova Römork ve Treyler Ekipmanları, bin 500’den fazla ürün çeşidiyle müşterilerine hizmet veriyor. Bu yıl itibarıyla mevcut kapalı üretim tesisi alanlarını 16 bin meterekare alandan 25 bin metrekareye çıkardıklarını aktaran Çayırova Römork ve Treyler Ekipmanları İdari İşler Bölümü Başkanı Mustafa Hayırcı, “Üretim kapasitemizi yıl sonuna kadar artırmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede 2017 yılı hedeflerine ulaşmak için altyapımızı hazırlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Mevcut ürünlerinde maliyeti düşürüp, kaliteyi artırmaya odaklandıklarını kaydeden Mustafa Hayırcı, “Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Yatırımlarımız maliyet ve kalite konusunda bekleneni verdi ve müşterilerden de olumlu geri dönüşler alıyoruz. Ar-Ge yatırımlarımız ve çalışmalarımız 2017 yılında da sürecek” şeklinde konuştu.Firmalarının 2015 yılı için planladıkları büyümeyi gerçekleştirdiklerini dile getiren Mustafa Hayırcı, büyüme rakamlarının Türkiye ekonomisin büyüme oranının üzerinde olduğunu söyledi. Üretim kapasitelerini de 2015’te yüzde yirmi artırdıklarını ifade eden Hayırcı, “İhracat hedeflerimizin gerçekleşmesi amacıyla iş gücü ve kapasite konusunda yatırımlar yaptık. Hedeflediğimiz dört ülkede müşteri ziyaretleri ve fuarlarla iletişime geçip, bu ülkelere ihracata başladık. 2015 yılındaki büyüme trendi bu yılın ilk yarısında da devam etti. Yurt içi ve dışı hedeflerimize ulaşıyoruz. Yıl sonu itibarıyla ciroda yüzde yirmi artış öngörüyoruz” diye konuştu.

Firmalarının bugün itibarıyla başta Avrupa olmak üzere Ortadoğu, Afrika ve Asya ülkelerine römork ve treyler ekipmanları ihraç ettiğini kaydeden Hayırcı, “Satışlarımız içinde ihracatın payı bugün itibarıyla yüzde 40’a ulaştı. Bu oranı daha da artırmayı hedefliyoruz. Yeni pazar arayışları doğrultusunda Kuzey Afrika ülkelerine yöneldik” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.